Şırnak'ta İHA'larla saldırdılar

Şırnak'ta valilik bahçesinde düzenlenen 10 Kasım töreninin ardından tören alanına insansız hava aracının (İHA) düştüğü belirtildi. Ayrıca, valilik bahçesi dahil olmak üzere 10 ayrı askeri bölgeye de insansız hava araçlarının düştüğü söylendi. Patlayıcı yüklü İHA'larla ilgili henüz resmi açıklama yapılmadı

Şırnak'ta İHA'larla saldırdılar

CİDDİGAZETE

Şırnak’ta, valilik bahçesinde düzenlenen 10 Kasım törenlerinin bitmesinin ardından tören alanına insansız hava aracı düştü. Öte yandan aynı anda kentteki 10 ayrı askeri bölgeye de insansız hava aracının düştüğü iddia edilirken, olayın terör saldırısı olup olmadığı araştırılıyor.

Ajansların geçtiği haberlere göre yapılan ilk incelemede, İHA'larda çivi ve metal parçalarıyla güçlendirilmiş C-4 patlayıcı olduğu belirlendi.

Şırnak Valiliği bahçesindeki tören alanında, Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 80'inci yıl dönümü nedeniyle anma töreni düzenlendi. Törenin ardından protokol alandan ayrıldı. Vatandaşların da ayrıldığı sırada tören alanına İHA düştü. Aynı saatlerde, 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı arazisine de bir İHA düştüğü öğrenildi.

Her iki olayda da ölen ya da yaralanan olmadı. Yapılan incelemelerde, uzaktan kumanda edilerek yönlendirilen İHA'ların çivi ve metal parçalarıyla güçlendirilmiş C-4 patlayıcı yüklü olduğu belirlendi.

Olayla ilgili olarak henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2018, 13:51
YORUM EKLE