Sivas'ta corona kaynaklı ilk ölüm!

CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, şehirde coronavirüs salgını nedeniyle ilk can kaybının yaşandığını açıkladı. Acı haberi veren Karasu, "Karantinaya alınan 5 köyümüzün kaderine terk edildiği de ortaya çıkmıştır" dedi

Sivas'ta corona kaynaklı ilk ölüm!

CiddiGazete- CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımda, Sivas'ta coronavirüs salgınına yakalanan bir vatandaşın hayatını kaybettiğini duyurdu.

"Vefat eden hemşehrimizin, Dilekli Köyü’ne kısa bir süre önce İstanbul’dan geldiği bilinmektedir" diyen Karasu, can kaybının, kentte karantinaya alınan 5 köyden biri olan Koyulhisar'a bağlı Dilekli köyünde meydana geldiğini belirtti.

Kentte alınan önlemlerin yetersizliğine de dikkati çeken Karasu, karantinaya alınan köylerin kaderine terk edildiğini belirtti.

Ulaş Karasu, "Karantinaya alınan; Şenbağlar, Boyalı, Dilekli, Boyalıca, Gökçetaş köylerimizde tanı konularak hastaneye kaldırılan yurttaşlarımız olmasına rağmen, köylerde herhangi bir virüs tarama çalışması yapılmamıştır" diye yazdı.

Karasu'nun açıklamaları şöyle:

1- Sivas’ta #koronavirüs nedeniyle ilk vefat maalesef bugün gerçekleşti. 29 Mart günü ilimizde karantinaya alınan 5 köyden biri olan Koyulhisar’a bağlı Dilekli Köyü’nde, tanı konulan bir hemşehrimiz hayatını kaybetmiştir. #COVID19tr #vaka10827 #SizBizeYetmiyorsunuz

2- Merhuma Allah’tan rahmet; ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Vefat eden hemşehrimizin, Dilekli Köyü’ne kısa bir süre önce İstanbul’dan geldiği bilinmektedir. Bununla birlikte karantinaya alınan 5 köyümüzün kaderine terk edildiği de ortaya çıkmıştır.

3- Karantinaya alınan; Şenbağlar, Boyalı, Dilekli, Boyalıca, Gökçetaş köylerimizde tanı konularak hastaneye kaldırılan yurttaşlarımız olmasına rağmen, köylerde herhangi bir virüs tarama çalışması yapılmamıştır.

4- Ayrıca; karantina öncesi hastalarımızın temasta bulunduğu yakın çevresine herhangi bir kontrol yapılmamıştır. Şu ana kadar yapılan tek işlem köylere giriş-çıkışın durdurulması olurken, virüse karşı köylerde herhangi bir genel dezenfekte-ilaçlama işlemi de uygulanmamıştır.

5- Karantina uygulaması devam eden köylerdeki tüm vatandaşlarımızın salgından etkilenmemesi için @saglikbakanligi ’nı ve @sivasvaliligi’ni acil göreve davet ediyorum. Köylerde yaşayan tüm sakinlere hemen test yapılmaz ve hastane gözetimi uygulanmazsa, tablo giderek ağırlaşacak.

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2020, 14:33
YORUM EKLE