Sivas’ta tanı kiti yok!

CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, “Sivas’ta Covid-19 tanı kiti bulunmuyor. Belirti gösteren vatandaşlarımız ‘Test yok’ denilerek evine gönderiliyor” dedi

Sivas’ta tanı kiti yok!

CiddiGazete- CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, “Sivas’ta Covid-19 tanı kiti bulunmuyor. Belirti gösteren vatandaşlarımız ‘Test yok’ denilerek evine gönderiliyor” dedi

Sivas’ta 5 Ağustos’tan bu yana tanı kiti bulunmadığını belirten Karasu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya “Gerçek vaka sayısını bir an önce paylaşın. Sivas’ta Covid-19 tanı kitinin temin edilememesinin gerekçesini açıklayın” çağrısı yaptı.

Cumhuriyet’ten Mahmut Lıcalı’nın aktardığına göre Karasu şunları kaydetti:

“Vaka sayılarındaki artış ortadayken, Sivas’ta tanı kiti bulunmuyor. Belirti gösterdiği için hastanelere başvuran vatandaşlarımız ‘Test yok’ denilerek evine gönderiliyor. Test için başvuranların sayısı günde 500 kişi civarında. Hastanelere ardı ardına ambulanslar giriyor. Mvcut hasta sayısı binlerle ifade ediliyor.

Kurban Bayramı sonrası vaka sayısında artış yaşanacağını düşündüğümüzde, söz konusu ihmal toplamda 10 köyü ve bir mahallesi karantina altında olan Sivas’ta her an bir ikinci dalga sürecini başlatabilir.”

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2020, 20:02
YORUM EKLE