'Siyanür' kurbanlarına acı veda

Bakırköy'de evlerinde ölü bulunan üç kişilik aile, Fatih Camii'nde düzenlenen cenaze töreninin ardından son yolculuklarına uğurlandı

'Siyanür' kurbanlarına acı veda

CiddiGazete

Osmaniye Mahallesi Çoban Çeşme Sokak'taki evde dün sabah Bahattin Delen (38) ve Zübeyde Delen (38) ile çiftin 6 yaşındaki çocukları Ali'nin cesetleri bulundu. Siyanürle öldükleri açıklanan ailenin cenazeleri öğle saatlerinde Alibeyköy'deki gasilhaneden alınarak Fatih Camii'ne götürüldü.

Cami avlusundaki taziyeleri Bahattin Delen'in babası Ali İhsan Delen, ağabeyi Mustafa Delen, kardeşi Mehmet Delen kabul etti. Cenazeye katılan Delen ailesinin akrabaları ve yakınları gözyaşlarına hakim olamadı.

Delen ailesi için öğle namazının ardından cenaze namazı kılındı. Tabutlar, yakınlarının omuzlarında kapalı kasa bir cenaze aracına konularak toprağa verilmek üzere Topkapı Maltepe Mezarlığı'na götürüldü.

MEZARLARINA KİREÇ DÖKÜLDÜ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Daire Başkanlığı görevlilerinin kazdıkları mezar yerlerine kireç döküldü. Mezarlık görevlileri, maske takıp tulum giyerek cenazeleri toprağa verdi. Cenazeler toprağa verildikten sonra mezarların üzerine de kireç döküldü.

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2019, 01:13
YORUM EKLE