Siz bu savaşa girmeyin OYAK'çılar!

AKP'nin kontrolündeki Demirören Medya Grubu'nun Ordu Yardımlaşma Kurumu (OYAK) tarafından satın alınacağı iddia edildi

Siz bu savaşa girmeyin OYAK'çılar!

CiddiGazete

Demirören Medya’da bir süredir devam eden işten çıkarmalar tartışılmaya devam ediliyor. Son olarak iki hafta önce Demirören Medya Grubu’na bağlı Hürriyet Gazetesi çalışanlarının mektupla evlerine yapılan tebligatlarla başlayan işten çıkarmalar, tepkilere neden olmuştu.

Demirören Medya’daki bu tartışmalar devam ederken, bu ay başında Demirören Holding’e ilişkin dikkat çeken bir başka gelişme daha yaşandı. Türkiye’nin en büyük mesleki emeklilik fonu Ordu Yardımlaşma Kurumu (OYAK), akaryakıt ile otogaz dağıtım şirketleri ve operasyonlarıyla ilgilenmeye başladığını açıkladı. Bu kapsamda, TOTAL Oil Türkiye ve Moil şirketlerinde yaklaşık 900 istasyon ile faaliyet gösteren Demirören Holding ile masaya oturan OYAK'ın, ilk etapta şirketlerde kapsamlı incelemelerde bulunacağı bildirildi.

İddiaya göre Demirören Holding, hedeflediği ilgiyi sağlayamadığı Hürriyet, CNN Türk, Posta gibi yayın organlarının da içinde bulunduğu Demirören Medya’yı da satmak istiyor. Cumhurbaşkanlığı da Demirören Holding’e bağlı medya organlarının Ordu Yardımlaşma Kurumu (OYAK) tarafından satın alınmasını istiyor.

OYAK GRUBU İSTEKLİ Mİ?

OYAK yönetimin kurulunun genel kurul tarafından bu büyüklükte bir yatırım yapma konusunda yetkilendirildiği biliniyor. Olası bir durumda kararı verecek OYAK Yönetim Kurulu.

Cumhurbaşkanlığı'nın gönlündeki isteğin gerçekleşmesi durumunda Demirören Grubu’na bağlı TOTAL Oil Türkiye ve Moil şirketlerinin yanında, Demirören Medya’nın da bu satışa dahil edilebileceği konuşuluyor.

KAYNAK: Odatv

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2019, 21:04
YORUM EKLE