Skandalın ardından Vali özür diledi

Denizli Valisi Ali Fuat Atik, dönerci ustasının kendisini tanımamasına kızıp işletmeyi kapattırmıştı. Gelen tepkiler üzerine Vali Atik özür diledi

Skandalın ardından Vali özür diledi

CiddiGazete- Denizli Valisi Ali Fuat Atik, coronavirüs tedbirleri kapsamında kentin en kabalalık caddesi olan Gazi Bulvarı'nda denetim yapmıştı.

Bu kapsamda, döner satan bir işletmeye giden Vali Atik, dönerci ustasının kendisini tanımamasına bozulmuştu. Vali Ali Fuat Atik, bu duruma sinirlenince eldiven takılmadığı bahanesiyle "işletmeyi kapatın" emri vermişti. Ustanın elinde eldiven olmadığını öne süren Vali Atik, ekiplere işletme hakkında tutanak tutulup, kapatılması talimatını verirken, işyeri hakkında da tutanak tutulmuştu.

Ustaya yapılanlar ise sosyal medyanın tepkisini çekmişti.

ÖZÜR DİLEDİ

Vali Atik, bugün bir açıklama yaparak özür diledi.

Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Atik, "Gün boyu yapılan denetimin getirmiş olduğu yorgunlukla işletme çalışanı ile yaşanan diyalogda şahsımın yaklaşımı, üslubum ve kullandığım ifadenin gönül kırıcı bir yaklaşım içermesi hakikaten beni de üzdü. Bu sebeple vatandaşlarımızdan bu tutum ve yaklaşımım sebebiyle özür diliyorum" dedi.

Öte yandan, Vali Atik'in açıklamasının imla hatalarıyla dolu olması da dikkat çekti. Atik, bu açıklamasını bir süre sonra silerek, daha düzgün Türkçe ile yazılmış bir açıklama yayımladı.

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2020, 00:46
YORUM EKLE