Sözcü'ye 'FETÖ'cü' cezası yağdı!

Garip ama gerçek! Terör örgütü elebaşı Fethullah Gülen'e yıllarca övgü tefrikaları yağdıran havuz medyasına işlem yapılmazken, Sözcü Gazetesi yazarlarına FETÖ'den hapis cezası verildi

Sözcü'ye 'FETÖ'cü' cezası yağdı!

CiddiGazete

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ve suç örgütü aleyhine yıllarca en sert muhalefeti yapan yayın organı Sözcü Gazetesi'ne "FETÖ" cezası verildi.

İşte o o garip cezalar:

Emin Çölaşan: 3 yıl 6 ay

Necati Doğru: 3 yıl 6 ay

Mustafa Çetin: 3 yıl 4 ay

Metin Yılmaz: 3 yıl 4 ay

Yücel Arı: 1 yıl 3 ay

Gökmen Ulu: 1 yıl 3 ay

Yonca Yücekaleli: 1 yıl 3 ay

Sözcü Gazetesi sahibi Burak Akbay’ın dosyası ise ayrıldı.

DAVA DOSYASINDAKİ DELİLLER!

Sözcü'ye açılan davada delil olarak ise sadece haber ve yazılar gösterildi. Bu haberlerin çoğunluğu da diğer gazete ve TV'lerde de haber olan olaylardı. Aynı haberleri yapan diğer gazete ve TV'lere soruşturma dahi açılmazken, basın kanunu hiçe sayılarak Sözcü bu haberlerden ceza aldı!

Emin Çölaşan, duruşmaya Ankara Adliyesi’nden SEGBİS sistemi ile katıldı.

Son sözü sorulan Emin Çölaşan, “Hakkımızda açılan boş bir davadır. Aleyhimize ne belge ne tanık vardır. Lafı uzatmadan beraatimi istiyorum” dedi.

GÖKMEN ULU: HUKUKA AYKIRI SUÇLAMA İLE MAĞDUR EDİLDİK

Gökmen Ulu da “Daha önce dile getirmiş olduğum savunmaları tekrarlıyorum sayın başkan. Hakkımızda dayanaksız iftiralar çürümüştür. Hukuka aykırı suçlama ile mağdur edildik. Bir an önce adaletin tecelli etmesini, beraatimi istiyorum” dedi.

Sözcü Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Metin Yılmaz ise “Gereken açıklamayı diğer duruşmalarda yaptık. Gazetecilik faaliyeti olduğunu söyledim. Beraatimi istiyorum. Adalete sığınıyorum” diye konuştu.

Mediha Olgun, “Beraatimi istiyorum. Bu davada olmak beni yordu. Darbeci hiçbir zihniyeti desteklemem mümkün olmaz” derken Yonca Yücekaleli de “Beraatimi talep ediyorum” dedi.

NECATİ DOĞRU: DİN TÜCCARIYLA BİR ARADA OLMAMIZ MÜMKÜN DEĞİL

Necati Doğru ise “Benimle ilgili olarak bilerek ve isteyerek FETÖ'cü örgüte yardım iddiasını kanıtlayacak belge somut olarak yoktur. Din ve allah tüccarı insanlarla bir arada olmamız mümkün değil” dedi.

Yaklaşık 10 dakika süren duruşmada, son sözlerin ardından karar için 1 saatlik ara verildi. Mahkeme başkanı daha sonra kararını açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2019, 01:50
YORUM EKLE