SP'lilerin katillerine müebbet çıktı

Malatya'nın Pötürge ilçesinde, 31 Mahalli İdareler Seçiminde oy verme işlemi sırasında Saadet Partili iki kişiyi öldüren, bir kişiyi de yaralayan dört sanık, "ikişer kez ağırlaştırılmış müebbet" hapis cezasına çarptırıldı

SP'lilerin katillerine müebbet çıktı

CiddiGazete

31 Mart Mahalli İdareler Seçiminde, Pötürge’ye bağlı Bölünmez Mahallesi'nde, yanında geldiği yaşlı kişinin oy kullanabilmesi için kabine birlikte girmek isteyen seçmenlere, iddiaya göre sandık başında görevli Saadet Partisi üyesi İlyas Aktaş’ın karşı çıkması üzerine tartışma çıktı.

OLAY YERİNDE HAYATLARINI KAYBETMİŞLERDİ

Tartışma, müşahit olarak sandık başında bulunan Aktaş’ın babası Ali Aktaş ile amcasının oğlu Hasan Aktaş ve yaşlı kişinin yanındakilerin karışması ile kavgaya dönüştü. Olayda, yaşlı kişiyle kabine girmek isteyenlerin yakınları tarafından ateşlenen tabancadan çıkan kurşunlar, Ali Aktaş ile oğlu İlyas ve yeğeni Hasan Aktaş’a isabet etti. İlyas ve Hasan Aktaş olay yerinde yaşamını yitirirken, Ali Aktaş ise yaralandı.

GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMİ ALINDI

Polis tarafından gözaltına alınan AKP'li Hacı Sülük, kardeşi Ömer Sülük ve akrabaları Abdulkadir Sülük ile Ömer Sülük, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak, Kahramanmaraş Elbistan cezaevine konuldu. İki kişinin hayatını kaybettiği, bir kişinin de yaralandığı olayla ilgili açılan dava, güvenlik gerekçesiyle Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Polis adliye çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı.

PİŞMAN OLDUKLARINI SÖYLEDİLER

Basına kapalı gerçekleştirilen duruşmaya, yaşanan olayda hayatını kaybeden Saadet Partili Hasan ve İlyas Aktaş’ın yakınları da hazır bulundu. Bulundukları cezaevinden SEGBİS yöntemiyle duruşmaya katılan tutuklu sanıklar, verdikleri ifadede pişman olduklarını söyledi.

CEZALARI BELLİ OLDU

Mahkeme heyeti yargılama sonucu Hacı Sülük, kardeşi Ömer Sülük ve akrabaları Abdulkadir Sülük ile Ömer Sülük'ü "kasten adam öldürme" suçundan iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı. Tutuksuz sanık C.K. ise "yardım ve yataklık" ve "delilleri karartma" suçundan 4 yıl 2 ay hapis cezası aldı.

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2019, 12:54
YORUM EKLE