Suudiler'den Türkiye'ye flaş çağrı

Suudi Arabistan’ın Veliaht Prensi, en son Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu'nda görülen ve daha sonra haber alınamayan Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı için Türkiye’ye konsolosluğu arama izni vermeye hazır olduklarını duyurdu

Suudiler'den Türkiye'ye flaş çağrı

Suudi Arabistan’ın Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, en son Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu'nda görülen ve daha sonra haber alınamayan Washington Post yazarı Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı meselesi hakkında açıklamada bulundu. Veliaht Prens Türk makamlarına, Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu'nda arama yapmaları için izin vermeye hazır olduklarını duyurdu.

KONSOLOSLUKTAN ÇIKMADI MI?

Türk Arap Medya Derneği, Washington Post yazarı Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın önceki gün saat 13.00 sularında girmiş olduğu Suudi Arabistan Krallığı İstanbul Başkonsolosluğu binasından henüz çıkmadığını ileri sürmüştü.

Türk Arap Medya Derneği'nden yapılan açıklamada Suudi reformistler için önemli bir platform olan Al Watan Gazetesi'ne büyük katkılarda bulunan ve Orta Doğu'nun en etkin gazetecilerinden biri olarak bilinen Kaşıkçı'nın geçmişte bir dönem İngiltere'deki Suudi Büyükelçiliği'nde medya danışmanlığı yaptığı bilgisine yer verilmişti.

Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısı H.A da gazetecilere yaptığı açıklamada, başkonsolosluk binası önüne kadar birlikte gittiklerini anlatarak, Kaşıkçı'nın içeri girdikten sonra dışarı çıkmadığını iddia etmişti.

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2018, 22:18
YORUM EKLE