TBMM doktorunda covid-19 çıktı

İlk olarak CiddiGazete'nin duyurduğu olayda TBMM Hastanesi'nde çalışan KBB uzmanının yapılan ikinci testi pozitif çıktı

TBMM doktorunda covid-19 çıktı

CiddiGazete- Meclis Hastanesi'nde görev yapan KBB uzmanı doktorda ateş ve öksürük belirtileri üzerine Cuma günü Şehir Hastanesi'ne götürülerek coronavirüs testi yaptırıldı. İlk test sonucu negatif çıktı ancak doktorun tedbir amaçlı olarak hastanede tutulduğu açıklandı.

MİLLETVEKİLLERİ VE PERSONEL TEK TEK ARANDI

Son iki hafta içinde doktora giderek muayene olan kişiler aranarak kendilerini 14 gün karantinaya almaları ve TBMM'ye gelmemeleri istendi. CiddiGazete'nin duyurduğu haberin ardından TBMM Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, doktorun tedbir amaçlı hastanede tutulduğu belirtilerek şu bilgiler verildi:

- Meclis Hastanesi'nde görevli bir doktorda ateş ve boğaz ağrısı belirtilerinin görülmesi üzerine şehir hastanesinde test yaptırılmış ve test sonucu negatif çıkmıştır.

- Kendisi tedbir amaçlı olarak hastanede tutulmaya devam edilmektedir.

- Ancak son 14 günde muayene ettiği kişiler telefonla aranarak bilgilendirilmiş ve tedbir amaçlı olarak kendilerini izole etmeleri istenmiştir.

BUGÜN YAPILAN TEST POZİTİF ÇIKTI

TBMM Başkanlığı’nın son dakika açıklamasında ise şu ifadeler kullanıldı:

- TBMM Başkanlığı: Coronavirüs şüphesiyle hastanede bulunan Meclis Hastanesi doktoruna yapılan ikinci testte Covit-19 pozitif çıkmıştır.

- Doktorla son 14 gün içinde temas eden şahıslarla ilgili Sağlık Bakanlığı'nın önerdiği şekilde gerekli prosedürler uygulanmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2020, 15:42
YORUM EKLE