Telefon aç ekmeğin gelsin!

Türkiye Ekmek Üreticileri Federasyonu Genel Başkanı Murat Kavuncu, “İhtiyacı olan vatandaşımız en yakınındaki fırına telefon açarsa, ekmeğini kapısına kadar getireceğiz” dedi

Telefon aç ekmeğin gelsin!

CiddiGazete- Coronavirüs tedbirleri kapsamında 30 Büyükşehir ve Zonguldak’ta uygulanması kararlaştırılan sokağa çıkma yasağını duyan vatandaşlar, fırınlara akın ettiler. Türkiye Ekmek Üreticileri Federasyonu Genel Başkanı Murat Kavuncu, vatandaşların "ekmek" telaşına düşmesine gerek olmadığını söyledi.

İçişleri Bakanlığı genelgesine uygun olarak fırınların açık olacağını belirten Murat Kavuncu, “Ekmek üretimi yapan tesislerimiz, fırınlarımız açık olacaktır. İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, zaten fırınlara yönelik herhangi bir yasak getirilmedi. Ekmek konusunda vatandaşlarımız lütfen tedirgin olmasın. Sokağa çıkma yasağı getirilen 30 büyükşehir ve Zonguldak’ta yaşayan vatandaşlarımızın ihtiyacı olan ekmeği kapılarına kadar götüreceğiz. Ekmeğe ihtiyacı olan vatandaşlarımız en yakınında bulunan fırınlarımıza telefon açarak ekmek siparişlerini verebilirler" dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2020, 10:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adem kaya
Adem kaya - 2 yıl Önce

EyvAllah sayın başkan bu çalismalarin
Takdire değer en önemli olan hizmeti
Yapiyorsunuz tesekkurler