THY bilet satışını durdurdu

Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Yahya Üstün, yurt içi seyahatlerinin valilik izni ile gerçekleştirilebilecek olması nedeniyle İçişleri Bakanlığı ile gerekli iletişim altyapısı kurulana kadar iç hat bilet satışlarına kısa süreyle ara verildiğini duyurdu

THY bilet satışını durdurdu

CiddiGazete- THY Basın Müşaviri Yahya Üstün, iç hatlardaki bilet satışlarıyla ilgili, Twitter hesabından bilgilendirme yaptı.

Yahya Üstün, "Değerli misafirlerimiz, yurt içi seyahatlerin valilik izni ile gerçekleştirilebilecek olması nedeniyle İçişleri Bakanlığı ile gerekli iletişim altyapısı kurulana kadar iç hat bilet satışlarımıza kısa süreyle ara verilmiştir" ifadelerini kullandı.

Öte yandan İçişleri Bakanlığı tarafından dün gece yayımlanan genelgede, sadece şehirler arasında yolcu otobüsleriyle yapılacak seyahatlerle ilgili düzenleme yer almış, hava, deniz ve demiryolu yolculuklarıyla ilgili duyuru yapılmamıştı. Vatandaşlar özel araçlarıyla şehirler arası yolculuk yapabiliyor.

Bu arada, THY'den sabah saatlerinde yapılan açıklamada, 29 Mart'tan itibaren iç hatlarda, Adana, Ankara, Antalya, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, Kayseri, Konya, Malatya, Samsun, Trabzon, İzmir ve Van seferlerinin icra edileceği bildirilmişti.

Son dakika haberinde ise Sabiha Gökçen Havalimanı'nın uçuşlara kapatıldığı açıklandı.

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2020, 18:32
YORUM EKLE