THY çok büyük bir ayıba imza attı

Milliyetçi Hekimler Derneği, Karabağ'daki yaralılar için tıbbi malzeme topladı. THY, yardım kolilerini Azerbaycan'a götürmek için ısrarlara rağmen 6 bin 124 lira kargo parası aldı

THY çok büyük bir ayıba imza attı

CiddiGazete/Özel- Türkiye'nin en seçkin marka yüzlerinden THY, Karabağ'da Ermenilere karşı savaşan soydaşlarımıza gönderilen tıbbi malzeme dolu kolileri Azerbaycan'a 6 bin 124 liraya götürdü.

Milliyetçi Hekimler Derneği'nin topladığı acil tıbbi malzeme dolu koliler, uçakla Azerbaycan'a gönderilmek istendi. THY yetkilileriyle yapılan görüşmelerde, tıbbi malzemelerin Azerbaycan'a ücretsiz taşınması talep edildi.

Milliyetçi Hekimler Derneği'nin Azerbaycan'a gönderdiği tıbbi malzeme dolu kolilerin içine, Çanakkale'deki Türk şehitliğinden alınan toprak da eklendi.

Tüm ısrarlara rağmen THY, içinde acil tıbbi malzeme bulunan kolileri taşımak için Milliyetçi Hekimler Derneği'nden 6 bin 124 TL aldı.

THY'nin uygulamasına isyan eden İstanbul Ülkü Ocakları eski başkanı ve Milliyetçi Hekimler Derneği Başkanı Dr. Semih Uşaklıoğlu, sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı:

- Karabağ'daki yaralılar için binbir güçlükle topladığımız tıbbi malzemeden ücret almamaları için uğraşmamıza rağmen THY'larına 6124 tl kargo ücreti ödedik.

- Acaba Ermenistan Havayolları, Fransız Havayolları Ermenistan'a giden tıbbi malzemeden para alır mıydı?

- Ah devlet şuuru, LİYAKAT!

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2020, 00:57
YORUM EKLE