THY uçuş tarihlerini uzattı

THY, coronavirüs salgını nedeniyle uçuş durdurma kararının içi hatta 4 Haziran, dış hatta 10 Haziran'a kadar uzatıldığını duyurdu

THY uçuş tarihlerini uzattı

CiddiGazete- THY Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanı İlker Aycı, iç hat seferlerinin 4 Haziran’da, dış hat seferlerinin de 10 Haziran’da başlayacağını duyurdu.

Coronavirüs salgını tedbirleri kapsamında alınan karar doğrultusunda iç ve dış hat olmak üzere tüm seferler daha önce durdurulmuştu. Konuya ilişkin açıklama yapan Aycı yeni dönem ile ilgili şöyle konuştu:

- İç hat seferleri 4 Haziran’da dış hat seferleri ise 10 Haziran’da başlayacak. Yolcularımızın beraberinde getirdikleri kabin bagajları artık kabin içerisinde taşınmayacak.

- Kabin bagajları uçak altına kabul edilecek. 8 kilogramlık kabin bagaj hakkı uçak altı bagaj hakkına eklenecek. El çantası ise kabinde taşınabilecek.

- 2020-2021’de amacımız kâr etmek değil, gücümüzü korumak olacaktır. 5 yıla varabilecek bu süreçte, fedakarlıklarla iş akdi feshetmek yerine yolumuza devam etmek için beraber çalışacağız.

- THY bu süreçte yeni bir ücret politikasına geçebilir.

THY, daha önce yaptığı açıklamada, iç ve dış hat uçuşlarını durdurma kararını 28 Mayıs'a kadar uzattığını duyurmuştu.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2020, 00:24
YORUM EKLE