THY’den bilet değişimi açıklaması

THY, 23 Haziran'da yenilenecek İstanbul seçimlerinde oy kullanacak yolcularının bilet iade ve değişikliği yapabilecekleri süreyi 8 Haziran'a kadar uzattı

THY’den bilet değişimi açıklaması

Türk Hava Yolları (THY) Basın Müşavirliği'nden yapılan açıklamada, 23 Haziran’da yenilenecek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi nedeniyle bu kentte oy kullanacak yolcular için bazı düzenlemeler yapıldığı anımsatıldı.

Açıklamada, 26 Mayıs ve öncesinde biletleri düzenlenmiş, 23 Haziran'ı kapsayan tarihlerde, İstanbul çıkışlı dış hat uçuşu ya da İstanbul çıkışlı/varışlı iç hat uçuşu olan yolcuların 8 Haziran'a kadar işlem yaptırmaları kaydıyla yeni rezervasyonun orijinal seyahat tarihinden 7 gün önce veya 7 gün sonrasında bir uçuşa yapılması durumunda rezervasyon değişikliklerinin ücretsiz yapılacağı belirtildi.
Hiç kullanılmamış biletlerin ücretsiz iade yapılacağı aktarılan açıklamada, "Kısmi olarak kullanılmış, seyahatin tamamlanmamış olduğu biletlerde, biletin kullanılmayan uçuşlarına ait iade işlemi ücretsiz yapılacaktır. Herhangi bir ücret farkı ve ceza alınmaksızın biletin geçerliliği orijinal seyahat tarihinden 7 gün sonrasına kadar uzatılabilecektir. İlgili uygulamalar sadece Türk Hava Yolları ve AnadoluJet’in icra ettiği seferlerde geçerli olacaktır İlgili işlemler Türk Hava Yolları satış ofisleri, çağrı merkezi ve biletin satın alındığı acenteler tarafından yapılabilecektir" ifadelerini yer verildi.

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2019, 15:01
YORUM EKLE