THY’den tarihi uçuş

Türk Hava Yolları, İstanbul Havalimanı'ndan kalkan uçağı ile 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na özel Samsun’a tarihi bir uçuş gerçekleştirdi

THY’den tarihi uçuş

CiddiGazete- Türk Hava Yolları (THY), İstanbul Havalimanı'ndan kalkan uçağı ile 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na özel Samsun’a tarihi bir uçuş gerçekleştirdi

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Milli Mücadele’yi başlattığı tarihten tam 101 yıl sonra, 19 Mayıs 2020 tarihinde İstanbul’dan Milli Mücadele’nin başladığı şehir olan Samsun’a düzenlenen bu tarihi uçuş TK1919 sefer sayısı ile gerçekleşti.

İstanbul’dan Samsun’a gerçekleştirilen TK-1919 sefer sayılı tarihi uçuşun kaptan pilotu Selin Sevimli, ikinci pilot ise Doğukan Demir oldu.

HATIRA BİLETLERE YOĞUN İLGİ

Tarihi yolculuğa evlerinde kalarak katılmak isteyen kişiler için “www.tarihiyolculuk.com” adresi üzerinden oluşturan ve şimdiye kadar 9 milyonu aşkın kişinin kayıt yaptırdığı hatıra biletleri yoğun ilgi gördü. Hatıra biletleri sosyal medyada “#TarihiYolculuk ve #TK1919” etiketleriyle paylaşıldı. Özel sefer, Twitter’da en çok konuşulan konular arasına girdi.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2020, 19:03
YORUM EKLE