Türk firmasının şantiyesine saldırı: 5 ölü

Somali'de bir Türk firmasının yol yapım şantiyesine motosikletli bir saldırgan tarafından intihar saldırısı düzenlendi. Saldırıda ikisi Türk, beş kişi hayatını kaybetti

Türk firmasının şantiyesine saldırı: 5 ölü

CiddiGazete- Somali'de bir Türk firmasının yol yapım şantiyesine motosikletli bir saldırgan tarafından intihar saldırısı düzenlendi. Saldırıda ikisi Türk beş kişi hayatını kaybetti, 14 kişi de yaralandı.

Bazı basın kuruluşlarında yer alan Somali'de Türk askeri üssüne yönelik saldırı düzenlendiği iddiası, güvenlik kaynaklarınca yalanlandı.

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI AÇIKLAMA YAPTI

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Somali’de bu sabah bomba yüklü araçla bir Türk firmasına yönelik gerçekleştirilen terör saldırısında, aralarında 1 vatandaşımızın da bulunduğu 4 kişinin hayatını kaybettiği üzüntüyle öğrenilmiştir.

Olayda yaralanan 4 vatandaşımızın sağlık durumu yakından takip edilmektedir. Mogadişu-Afgoye yolunun inşaatını üstlenen ve Somali'nin kalkınmasına ve refahına katkıda bulunan bir Türk şirketi çalışanlarını hedef alan bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyor, yaralananlara acil şifa diliyor, dost ve kardeş Somali Hükümeti ile Somali halkının yanında olduğumuzu bir kez daha vurguluyoruz."

FAHRETTİN KOCA DA PAYLAŞIM YAPTI

Öte yandan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, patlamada hayatını kaybeten Türk vatanlaşı sayısının ikiye yükseldiğini duyurdu. Bakan Kaca şu ifadeleri kullandı: "Somali'de yaşanan terör saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlarımızın sayısı 2’ye yükseldi. Yaralanan 3’ü Türk 14 kişinin tedavisine Mogadişu Recep Tayyip Erdoğan Hastanemizde devam ediyoruz. Yaralı vatandaşlarımızın hayati tehlikesi bulunmuyor. Saldırıyı şiddetle kınıyorum."

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2021, 09:18
YORUM EKLE