Türk milliyetçisi müşavirden alayına rest!

Kahramanmaraş Valiliği'nde hukuk müşaviri olan Mesut Taner Genç, Erdoğan'ın Başdanışmanı'nın ağabeyine ceza verdiği için açığa alındı. Rest çeken Genç, "Ne sarayın soytarısı, ne Balgat'ın dalkavuğuyum. Türk milliyetçisiyim. Hiç kimseden korkmuyorum" dedi

Türk milliyetçisi müşavirden alayına rest!

CİDDİGAZETE

Kahramanmaraş Valiliği'nde hukuk müşavirliği yapan Mesut Taner Genç’in iddialarıyla gündeme gelen olay, 5 Temmuz 2019 tarihinde Erdoğan’ın başdanışmanlarından Sefer Turan’ın ağabeyi Mustafa Mahir Turan’ın işlediği suçlar nedeniyle hakkında kademe ilerlemesinin durdurulması teklifinin verilmesi ve ardından teklifin aylıktan kesme ile sonuçlanmasıyla başladı.

Mustafa Mahir Turan’ın aylık kesme olarak aldığı ceza sonrası Kahramanmaraş Valiliği’nde çalışan Genç, İçişleri Bakanlığı’nın kendisi hakkında soruşturma açtığını ve soruşturma süresince görevden uzaklaştırıldığını kendisine gönderilen ‘görevden uzaklaştırma’ ihbarnamesiyle öğrendi.

- İçişleri Bakanlığı Genç’i görevden uzaklaştırdı.

Genç’in görevden uzaklaştırma ihbarnamesiyle birlikte paylaştığı düşünceleri şöyle:

"Hukuk müşaviri olarak bulunduğum Kahramanmaraş Valiliği'nde bir aydır Vali Yardımcılığı Vekaleti ile Milli Eğitim Müdürlüğü'ne geçici bir süre baktığım dönemde, 5 Temmuz 2019 günü başkanlık ettiğim Milli Eğitim Disiplin Kurulu Kararında hakkında İl Maarif müfettişlerince disiplin soruşturması yürütülen İlimiz Afşin İlçe Milli Eğitim Müdürü, Mustafa Mahir Turan (Sayın Cumhurbaşkanı, Başdanışmanı Sefer Turan Bey'in Abisi) hakkında, işlediği iddia edilen suçlar hakkında “ kademe ilerlemesinin durdurulması “ teklif edilmiş olup, kurul tarafından bu teklif “Aylıktan kesme” şeklinde onanmıştır. Tabii, bu müdürümüz sıradan bir müdür değil, kardeşi Cumhurbaşkanımızın Başdanışmanı, ee ne mi oldu, sen kim oluyorsun da Cumhurbaşkanımızın Başdanışmanın kardeşine ceza verme cesareti gösterebiliyorsun. Al sana..."

- Mesut Taner Genç, sosyal medya hesabından adaletsizliğe isyan etti.

“NE SARAYIN SOYTARISI NE DE BALGAT’IN DALKAVUĞU OLMADIM, NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE”

Yaşananlara isyan eden Mesut Taner Genç iddiaları sosyal medya üzerinden kamuoyuyla paylaştıktan sonra şunları dile getirdi:

"Daha önce yazmıştım, ne sarayın soytarısı, ne de Balgat’ın dalkavuğu olmam. Söyleyemedikleri Türk milliyetçisiyim. Kendimle gurur duyuyorum. Hiç kimseden korkmuyorum. Türk milliyetçisiyim. Haktan ve adaletten yanayım. Kimseye bir borcum yok. Borcum, harcım milletimizin yükseltilmesi üzerinedir. Bize açacağınız davalar da bize vız gelir vız gider başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm atalarımızın açtığı yolda ilerlemeye çalışıyoruz. Ne mutlu Türk'üm diyene!"

- Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Disiplin Kurulu kararı.

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2019, 17:52
YORUM EKLE