Türkeş'in kemiklerini sızlatacak satış

MHP’li Kastamonu Belediyesi “Alparslan Türkeş Botanik Parkı” olması planlanan ancak plan değişikliğiyle konut alanına çevrilen 17 dönümlük alan için ihale açtı

Türkeş'in kemiklerini sızlatacak satış

CiddiGazete- Kastamonu Belediye Başkanlığı, daha önce “Alparslan Türkeş Botanik Parkı” yapmayı planladığı ancak, plan değişikliği yaparak konut alanına aldığı, Kuzeykent Mahallesi’nde bulunan, kendi mülkiyetindeki 16 bin 804 metrekare büyüklüğündeki parseli satmak için ilan yayınladı.

Üzerinde çok sayıda ağaç bulunan parselin satış ilanı Resmi Gazete’de yayınlandı. İmar planı ticaret+konut olan ve inşaat emsali=3 olan parsel için Kastamonu Belediyesi, 67 milyon 500 bin TL muhammen bedel belirledi. Söz konusu ihale 26 Nisan 2022 tarihinde Belediye binasında yapılacak.

Kastamonu Belediye Meclisi, Kuzeykent Mahallesi’ndeki söz konusu parsel için geçen yıl ekim ayında satış kararı almıştı.

"HATIRAYA SIRT ÇEVİRDİLER"

Karar gazetesinin aktardığına göre, CHP Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin, satış kararı ile ilgili geçen yıl bir basın açıklaması yapmıştı. Satış kararı konusunda sorumluluğun MHP’li meclis üyelerinde olduğunu belirten Erbilgin özetle şunları söylemişti:

“MHP ve AKP anlayışı Kastamonu’yu bir gün bile düşünmemiştir. Kendi yandaşlarının cebini doldurmanın derdindedirler. 937 ada 371 parsel Alparslan Türkeş Botanik Parkı olarak planlanmıştı. Böylesi bir hatıraya sırt çevirmekten zerre tereddüt etmeyen anlayışla karşı karşıyayız. Alparslan Türkeş Botanik Parkı, MHP’li meclis üyelerinin oy birliği ile kültürel merkez alanı olarak kabul edildi. Sonra tekrar MHP’nin oy birliği ile konut ve ticaret alanına alındı.”

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2022, 22:37
YORUM EKLE