Türkiye'den ABD’ye 500 bin maske

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, Türkiye'nin ABD'ye 500 bin cerrahi maske göndereceğini duyurdu

Türkiye'den ABD’ye 500 bin maske

CiddiGazete- Fahrettin Altun, Türkiye’nin covid-19 salgını karşısında NATO müttefiki ABD’nin yanında durduğunu belirttiği açıklamasında, 500 bin cerrahi maske ve medikal malzemenin yarın bu ülkeye ulaşacağı haberini verdi.

Türkiye'nin ABD’ye gönderileceği malzemeler şöyle:

- 500 bin cerrahi maske,

- 4 bin koruyucu önlük,

- 1500 koruyucu gözlük,

- 400 tane N95 maske,

- 500 tane yüz koruma maskesi,

- 2 bin litre dezenfektan.

Altun, İletişim Başkanlığı resmi Twitter hesabının paylaştığı, 55 ülkeye yapılan yardımları anlatan başka bir tweeti alıntıladı.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un "NATO müttefiki" dediği ABD, daha önce binlerce TIR silah ve mühimmatı terör örgütü YPG/PKK'ya verdi.

PKK TERÖR ÖRGÜTÜNE DÜN DE 5 TIR GİTTİ!

Irak Türkmen Cephesi Başkanı Erşat Salihi, dün yaptığı açıklamada, PKK'ya sevkiyatların devam ettiğini belirterek, "Süleymaniye’den içerisinde ne olduğu bilinmeyen beş tır Kerkük’e geldi ve buradaki kontrol noktalarında bekletilmeden ve aranmadan PKK için Mahmur’a gönderildi" dedi.

ABD'nin Türkiye'ye karşı "müttefiklik" hukukuna aykırı dış politikası devam ederken, yardımların "NATO müttefikliği" çerçevesinde yapıldığının duyurulması, sosyal medyada tepkiyle karşılandı.

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2020, 01:05
YORUM EKLE