Türkiye fotoğrafıyla servis ettiler!

Medya devi New York Times'ın ABD'nin koronavirüse karşı aldığı önlemleri uçuş yasağı listesinde dahi olmayan Türkiye fotoğrafıyla yayınlaması tepki çekti

Türkiye fotoğrafıyla servis ettiler!

CiddiGazete- Medya devi New York Times'ın ABD'nin koronavirüse karşı aldığı önlemleri Türkiye fotoğrafıyla yayınlaması tepki çekti. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da Twitter'dan yayınladığı bir mesajda "Bu haberi, uçuş yasağı listesinde dahi olmayan Türkiye fotoğraflarıyla veren Batı medyası. Koranavirüs gibi bu zihniyetin de karantinaya alınması gerekiyor" ifadelerini kullandı.

ABD Başkanı Donald Trump, dün akşam yaptığı basın açıklamasında ABD’nin koronavirüs salgınına karşı aldığı tedbirleri açıkladı.

Trump, AB'den ABD'ye 30 günlük süre boyunca seyahatleri yasakladığını duyururken, kararın cuma günü itibariyle yürürlüğe gireceğini ve Türkiye ile İngiltere'nin yasaktan muaf olacağını belirtti.

NYT ise ABD’nin koronavirüse karşı aldığı uçuş yasağını Türkiye’nin fotoğrafını kullanarak servis etti. NYT'ye tepki gösteren Bakan Varank, sosyal medya hesabı üzerinden şu ifadeleri kullandı:

“Çin’de ortaya çıkıp Avrupa‘dan dünyaya yayılan bir virüs. Virüsten korunmak için Avrupa’dan uçuşu yasaklayan bir ABD. Bu haberi,uçuş yasağı listesinde dahi olmayan Türkiye fotoğraflarıyla veren Batı medyası. Koranavirüs gibi bu zihniyetin de karantinaya alınması gerekiyor.”

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2020, 10:47
YORUM EKLE