Türkmen balasının kabri yaptırıldı

Telafer'den ailesiyle birlikte geldiği Ankara'da kan kanseri nedeniyle hayatını kaybeden sekiz yaşındaki Türkmen balası Hüseyin İsam Dennun için Karşıyaka Mezarlığı'nda kabir yaptırıldı

Türkmen balasının kabri yaptırıldı

CİDDİGAZETE

Irak'ın kuzeyindeki Türkmen kenti Telafer'den Ankara'ya gelen ve yokluk içinde yaşamlarını sürdüren Dennun ailesinin ikiz çocuklarından Hüseyin, kan kanserinden vefat etti. Türkiye'de geçici belgeyle ikamet eden ve Ankara'da ilkokula başlayan sekiz yaşındaki Hüseyin, yaz başında aldığı karnesiyle "bozkurt" işareti yaparak poz vermişti.

Tüm notları "pekiyi" olan Hüseyin'in sağlığı, ardından hızla ağırlaştı ve hastaneye yatırıldı. Tedaviye cevap vermeyen Türkmen balası, 8 Temmuz'da vefat etti.

İkizi de kendisi gibi kan kanseri olan Hüseyin için Alparslan Türkeş Düşünce Derneği Başkanı Hakverdi Satılmış ve arkadaşları harekete geçti.

Kabir yerini alacak ekonomik güce sahip olmayan Türkmen ailenin imdadına Türk milliyetçleri yetişti. Hakverdi Satılmış, Mustafa Akdoğan, Rahmi Bulut ve gönül dostları, Ankara Karşıyaka Mezarlığı'na defnedilen Türkmen balasının kabrini yaptırarak, ailesinin acısını hafifletmeye çalıştı.

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2019, 12:47
YORUM EKLE