Twitter, Çakıcı’nın paylaşımını sildi

Alaattin Çakıcı'nın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik tehdit ve hakaret içerikli açıklamasının yer aldığı sosyal medya paylaşımı, Twitter tarafından silindi

Twitter, Çakıcı’nın paylaşımını sildi

CiddiGazete- Alaattin Çakıcı'nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik tehdit ve hakaretleriyle ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

Twitter, Çakıcı’nın hesabından 17 Kasım Çarşamba günü paylaşılan tehdit mektubunu erişime kapattı.

Sosyal medya kullanıcıları, Çakıcı’nın hesabında söz konusu paylaşımın yerine "Bu tweet, Twitter kurallarını ihlal etti" uyarısıyla karşılaştı.

NE OLMUŞTU?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu grup konuşmasında, Cumhur İttifakı ortağı Devlet Bahçeli için, "Çok sık eleştiriyor CHP'yi, ona o görev verilmiş bekçilik yaptığı için" demiş ve "Mafya liderlerini, uyuşturucu kaçakçıları serbest bırakıp düşünce suçlularını hapsetmekten vazgeçecek misin?" diye sordu.

Kılıçdaroğlu'nun bu sözlerinin ardından Çakıcı, Twitter hesabı üzerinden paylaştığı yazılı açıklamasında, CHP liderine "Akıllı ol", "Vatan hainleri ile Bahçeli'yi bir kefeye koyarsan hayatının hatasını yaparsın" gibi tehdit içerikli ifadelerle seslendi.

Bunun üzerine Kemal Kılıçdaroğlu, Alaattin Çakıcı hakkında suç duyurusunda bulundu.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2020, 13:35
YORUM EKLE