UEFA’dan asker selamı kararı

UEFA, Arnavutluk ve Fransa maçlarında atılan gollerin ardından asker selamı yapan milli futbolcular için kınama cezası verdi. Ayrıca tribün olayları nedeniyle 50 bin euro para cezası kesti

UEFA’dan asker selamı kararı

CiddiGazete

UEFA, 2020 UEFA Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri'nde A Milli Takım futbolcularının, gollerden sonra asker selamı vermesiyle ilgili soruşturmada, Türkiye'ye kınama cezası geldi.

UEFA'nın ayrıca tribün olaylarından dolayı Türkiye'ye 50 bin euro para cezası verdiği belirtildi. Federasyonun cezaya 5 gün içinde itiraz etme hakkı olduğu da vurgulandı.

Milli futbolcular; Arnavutluk ve Fransa maçlarında, Barış Pınarı Harekatı'nda görev yapan askerlere destek olmak amacıyla, asker selamı vermiş, UEFA konunun siyasi olabileceği gerekçesiyle soruşturma başlatmıştı. TFF adına başkan Nihat Özdemir, başkan vekili Servet Yardımcı (UEFA Yönetim Kurulu üyesi) ve yönetimden İsmail Erdem ile genel sekreter Kadir Kardaş olmak üzere iki yabancı avukat, heyetin karşısına çıkmış, Avrupa'da top koşturan iki milli futbolcu Milanlı Hakan Çalhanoğlu ve Everton'dan Cenk Tosun da savunmaya eşlik etmişti.

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2019, 20:00
YORUM EKLE