Ülkücü camiayı sarsan vefat

Eyüp İlçe Milli Eğitim eski müdürü ve MHP İl Başkanlığı eski sekreteri Hasan Alkaç vefat etti. Alkaç'ın cenazesi bugün, Güngören Merkez Camii'nde, öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Beykoz'da defnedilecek

Ülkücü camiayı sarsan vefat

Uzun yıllar eğitim camiasına hizmet veren Eyüp İlçe eski Milli Eğitim Müdürü Hasan Alkaç, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde dün girdiği kalp ameliyatının ardından 60 yaşında vefat etti.

Aslen Trabzon Çaykaralı olan Alkaç, 1958 yılında Samsun Çarşamba'da doğdu. 1976 yılında ailesiyle birlikte İstanbul Beykoz'a taşındı. 1980 ihtilalinde 2 yıl cezaevinde kaldı.

Tahliye olduktan sonra 19 Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde eğitimini tamamlayarak öğretmen olarak atandı.

Eyüp İmam Hatip Lisesi'nin ardından, Çapa Öğretmen Okulu'nda öğretmenlik yaptı. Eyüpsultan İlçesi'nde Milli Eğitim Müdürü oldu. TÜRKAV ve Türk Eğitim-Sen'in İstanbul'daki kurucuları arasında yer aldı. Daha sonra devlet memurluğundan istifa ederek ticarete başladı.

MHP İstanbul İl Sekreterliği de yapan Hasan Alkaç, yaklaşık 6 yıldır kalp rahatsızlığı nedeniyle tedavi görüyordu.

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde dün ameliyata giren Alkaç, kurtarılamayarak akşam saatlerinde vefat etti.

Hasan Alkaç'ın cenaze namazı, bugün öğle namazına müteakip Güngören Merkez Camii'nde kılınacak ve naaşı, Beykoz'daki aile kabristanlığına defnedilecek.

YORUM EKLE