Ülkücüleri ağlatan vefat haberi

12 Aralık 1979'da şehit edilen Bingöl Belediye Başkanı Hikmet Tekin'in, saldırı anında yanında olan ve o günden beri hiç konuşmayan yeğeni Selma Dopdoğru vefat etti

Ülkücüleri ağlatan vefat haberi

CiddiGazete- 27 yaşındaki Bingöl Belediye Başkanı Hikmet Tekin, 12 Aralık 1979'da, Genç ilçesindeki ablasının evinde iftar yaptıktan sonra şehir merkezine dönerken silahlı saldırıya uğradı. Talep etmesine rağmen, Bülent Ecevit hükümetinin koruma ve ruhsatlı silah vermediği Hikmet Tekin, 24 yaşındaki öğretmen kardeşi Ahmet Tekin ve annesi Hümriye Tekin'le birlikte şehit oldu.

ARABADA ÜÇ CAN DAHA VARDI

Bugünkü PKK'nın çekirdeğini oluşturan "Apocular" denilen Marksist terör örgütünün üstlendiği saldırıda, araçta üç can daha vardı: Hikmet Tekin'in ablasının çocukları Mithat, Niyazi ve Selma Dopdoğru... Mithat ve Niyazi, saldırı anında araçtan yara almadan çıkmayı başardı. Selma da kurşunların hedefi olmaktan, anneannesinin kendisini siper etmesiyle kurtuldu. Büyük şok yaşayan Selma Dopdoğru, aradan geçen 41 yılda hiç konuşmadı. Olayın acısını yüreğinde saklayan Selma Dopdoğru, bugün vefat ederek sevenlerine kavuştu.

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2020, 18:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
ZAFER SÜRER
ZAFER SÜRER - 13 ay Önce

ALLAH RAHMET EYLESİN RUHLARI ŞAD OLSUN

Necmettin berdibek
Necmettin berdibek - 13 ay Önce

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşAllah..

Erdal Avşar
Erdal Avşar - 13 ay Önce

Mekanları cennet, rahmetleri bol olsun.

Fuat Sezai DOPDOĞRU
Fuat Sezai DOPDOĞRU - 13 ay Önce

Yüce RAB'im bu ülke için canını siper eden tüm insanlara rahmet eylesin ve yine bu ülkeye her ne şekilde olursa olsun zarar veren canlılarıda kahru perişan eylesin.
İNŞALLAH

fatih bıyık
fatih bıyık - 13 ay Önce

Allah rahmet eylesin,amin.

YILMAZ TANRIVERDİ
YILMAZ TANRIVERDİ - 12 ay Önce

YÜCE RABBİM SELMA BACIMIZAVE ŞEHADETE YÜRÜYEN HİKMET REİS AHMET ABİ VE HÜRMİYE TEYZEMİZE RAHMETİYLE MUAMELE ETSİN,MEKANLARI CENNET OLSUN İNŞALLAH...

MEHMET
MEHMET - 8 ay Önce

Allah haklarını yapanlara brakmasın mekanları cennet olsun