Ülkücülerle kardeşlik bağın olamaz!

Atatürk'e hakaretinden sonra hükümeti de tehdit eden FETÖ bulaşığı Yavuz Bahadıroğlu attığı tweeti, "Ülkücü camia ile kardeşlik bağımız var" diyerek sildi

Ülkücülerle kardeşlik bağın olamaz!

CiddiGazete- Gerçek adı Niyazi Birinci olan, Atatürk’e hakareti meslek haline getiren Yeni Akit yazarı Yavuz Bahadıroğlu, AKP hükümetini tehdit etti. TRT 1’de yayınlanan “Ya İstiklal Ya Ölüm” dizisinde Atatürk’ün övülmesinden rahatsız olduğunu belirten Bahadıroğlu, sosyal medya hesabından, “TRT'ye bu dizi kimler tarafından dayatıldı bilmiyorum ama hesabı iktidardan sorulur” diye yazdı.

İktidar, muhalefet tüm siyasilerin coronavirüs tehdidine karşı toplumsal dayanışmaya dikkat çektiği günlerde, Yavuz Bahadıroğlu’nun “Osmanlıyı sevdiren dizilere karşı Kemalistlerin rövanşıdır” şeklindeki mesajı dikkati çekti.

Yavuz Bahadıroğlu’nun o mesajı şöyle:

MESLEĞİ ATATÜRK DÜŞMANIĞI!

2017 yılında TVNet'te yayımlanan "Derin Tarih" isimli programa Süleyman Yeşilyurt konuk olarak katılmıştı. Programın moderatörlüğünü ise Atatürk düşmanı kripto FETÖ'cü Mustafa Armağan ile Yavuz Bahadıroğlu yapıyordu. Programda Atatürk’e ve manevi kızı Afet İnan’a hakaret edilmiş, bunun üzerine savcılık harekete geçmişti. Program sırasında Süleyman Yeşilyurt’un sözlerine müdahale etmeyen Bahadıroğlu ve Armağan, savcılık ifadesinde, “Atatürk ile ilgili sözlere katılmam mümkün değil” şeklinde konuşmuş ve geri adım atmışlardı.

Yavuz Bahadıroğlu daha önce de gündeme, akdemik camiada “intihal” denilen, hırsızlık iddiası ile gündeme gelmişti.

ÜLKÜ OCAKLARI'NDAN ÇOK SERT TEPKİ

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş, Atatürk düşmanı Yavuz Bahadıroğlu'nun tweetine çok sert tepki gösterdi. Ateş'in konuyla ilgili açıklaması şöyle:

"FETÖ'nün alternatif tarih tezlerinin savunucusu olan Yavuz Bahadıroğlu, hiçbir zaman Türk tarihini bütün olarak görmemiş ve romanlarında genç zihinlere gizli nifak tohumları ekmeyi vazife bilmiş bir yazar müsveddesidir.

Bir ticani kalıntısı olan Bahadıroğlu'nu memnun edebilmek için Türk tarihinin önemli bir bölümünü yok sayacak değiliz. Türk çocukları Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Türk tarihinin büyük simalarını asli kaynaklardan öğrenmeye devam edecektir."

ÜLKÜCÜLERİN ATATÜRK DÜŞMANLARIYLA KARDEŞLİK BAĞI OLMAZ

Yoğun tepki üzerine klasik "siyasal İslamcı" taktiği uygulayan Yavuz Bahadıroğlu, hakaret ve tehdit içeren paylaşımını sildi. Ülkücülerle kardeşlik bağı olduğunu savunan Atatürk düşmanı şu paylaşımı yaptı: "Son twitimin bazı yanlış anlamalara ve yargılara yol açmasına üzüldüm. Maksadı aşan şekilde anlaşıldığı için tweetimi sildim. Tek dileğim dizilerde tarihi gerçeklere sadık kalınmasıdır. Konuya hassas yaklaşan ülkücü camia ile kardeşlik bağlarımız vardır."

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2020, 13:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Memet aksakal
Memet aksakal - 1 yıl Önce

Atatürkü sevmeyen. Vatan hainleri ile ülkücülerin türklük üzerinde nokta kadar ortaklığı olamaz Ne Mutlu Türküm diyene Türk olana ülküdaşlarım.

ISMAIL özdemir
ISMAIL özdemir - 1 yıl Önce

Bu güzelim ulkemde ihanetçiler cumhuriyet atatürk düşmanları prim yapıyor kimin sayesinde prim yapıyor

HASAN ALTINOLUK
HASAN ALTINOLUK - 1 yıl Önce

DOGRU BILDIGIMIZ YOLUNAZDA ILERLERIZ BU YOLDA YOLUMUZA IT TE ÇIKAR YILANDA HAINDE ÇIKAR EZER GECERIZ.