Ünlü isimlere şok gözaltı!

Emniyet, 26 ilde eş zamanlı baskın yaptı. Sosyal medya üzerinden gençleri uyuşturucu madde kullanmaya teşvik ettikleri ileri sürülen şahıslar tek tek yakalandı. Operasyonda Youtube'da 840 bin takipçisi bulunan Emre ve Emir K. kardeşler de gözaltına alındı

Ünlü isimlere şok gözaltı!

Türkiye genelinde sosyal medya üzerinden gençleri uyuşturucu madde kullanmaya teşvik ettikleri ileri sürülen kişilere yönelik 26 ilde eş zamanlı olarak operasyon yapıldı.

İstanbul'da başta Fatih ve Beşiktaş olmak üzere 16 adrese eş zamanlı baskın yapıldı. Operasyonda 11 sosyal medya fenomeni ve youtuber gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüpheliler, sosyal medya üzerinden uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımını alenen özendirme veya bu nitelikte yayın yapmakla suçlanıyor.

ÜNLÜ YOUTUBER'A UYUŞTURUCUYA ÖZENDİRME GÖZALTISI

İstanbul'da yapılan baskınlarda 11 kişi gözaltına alındı. Beşiktaş Ulus Mahallesi'nde bir adrese yapılan baskında, ünlü youtuber kardeşler Emre ve Emir K. gözaltına alındı. İki kardeşin sahibi oldukları youtube kanalında 840 bin takipçisinin olduğu ve gençleri uyuşturucu madde kullanımına özendiren bir çok video paylaşımında bulundukları belirlendi. Polis ekiplerinin evde yaptığı aramaların ardından gözaltına alınan Emir ve Erdi K. kardeşler, ifadeleri alınmak üzere emniyete götürüldü.

Operasyon düzenlenen adreslerden birisi de Fatih oldu. Dört katlı binanın ikinci katına giren polis ekipleri balkonda ve evin içinde uyuşturucu madde araması yaptı.

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2018, 09:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER