Vali Kocabıyık özür diledi

Uşak'ta coronavirüs salgınına ilişkin alınan tedbirleri teftiş ederken vatandaşa yönelik tavrıyla tepki çeken Uşak Valisi Funda Kocabıyık özür diledi

Vali Kocabıyık özür diledi

CiddiGazete- Sosyal medyaya yansıyan görüntülerde, caddede yürüyen ve tedbirleri inceleyen Uşak Valisi Funda Kocabıyık, birbirlerine çok yakın bir gruba yönelik, "Sosyal mesafeyi ayarla, bak çok dip dipe insanlar, düzelt, herkes hadi!" İfadelerini kullanmıştı. Kocabıyık, yanındakilere "Bankada, PTT’de işi olanlara izin verilecek. Onun dışında herkese para cezası kesilecek. Böyle gezmeye gelmeyecekler buraya" diye de talimat vermişti.

KUSURUMUZ AFFOLA

Görüntülerin tepki çekmesinin ardından Vali Kocabıyık yazılı bir açıklama yaptı. Funda Kocabıyık'ın açıklaması şöyle:

“Yaşanan hadiseyle ilgili yanlış anlaşılmış olmak beni üzer, böyle bir yanlış algı var ise kusurumuz affola... Dün İsmet Paşa Caddesi’nde denetimlerde bulundum. Görevlilerimizin de bulunduğu bir bankanın önünde sosyal izolasyonun sağlanmadığını fark ettim. Bu sıkıntılı günlerde mesai harcayan tüm arkadaşlarımızın çok yorulduğunu biliyorum. Dolayısıyla hem yorgunluktan hem de düzenlemelerin yeni başlaması sebebiyle bazen aksaklıklar yaşayabiliyoruz. Bu düşünce ile arkadaşlarımızın konumlandığı noktaya uzak olduğum için onlara seslenerek, sosyal izolasyona dikkat etmeleri gerektiği hakkında ikazda bulundum. Topluma hizmet etmek için seferber olduğum bu görevde vatandaşlarımızı kıracak bir tavır sergilemem mümkün değil.”

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2020, 21:20
YORUM EKLE