Valilikten skandal Atatürk paylaşımı!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'yı makamında ziyaret etti. Ziyarete ilişkin fotoğraflar da İstanbul Valiliği'nin resmi twitter hesabından paylaşıldı. Ancak ilk yapılan ve dakikalar sonra silinen paylaşımda, duvarda asılı duran Atatürk resminde "oynama" yapıldığı görüldü

Valilikten skandal Atatürk paylaşımı!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’yı ziyareti sırasında çekilen hatıra fotoğrafındaki Atatürk resminin boyanıp, İstanbul Valiliği'nin twitter hesabından paylaşılması büyük tepkiye neden oldu.

Valilik, konuyla ilgili hiç bir açıklama yapmadan, fotoğrafları kaldırdı ve hemen yenisini paylaştı. Bilgisayar ortamında boyandığı tahmin edilen fotoğrafı, kimin, ne amaçla paylaştığı henüz bilinmiyor.

İŞTE VALİLİĞİN PAYLAŞTIĞI İLK FOTOĞRAF:

Paylaşılan fotoğrafIN orijinaline bakıldığında, boyama işleminin bilgisayar ortamında yapıldığı anlaşılıyor.

İkinci kez paylaşılan fotoğrafta, boyama işleminin yok olduğu görülüyor.

İLETİŞİM MÜDÜRÜ AÇIKLAMA YAPTI

Büyük tepkiye neden olan paylaşıma ilişkin Valiliğin Kurumsal İletişim Müdürü Muammer Karadeniz açıklama yaptı. Karadeniz, "Twitter uygulamasında fotoğraf düzenleme özelliğinin kullanılması sırasında oluştuğu fark edilmiş ve hemen gerekli müdahale yapılmıştır. Aksaklığın Büyük Önder Atatürk’ün fotoğrafı üzerinde meydana gelmesinden büyük bir üzüntü duyuyorum. Uygulamanın böyle bir eklemeyi neden yaptığını incelettiriyorum. Üzüntü duyuyor ve kamuoyundan özür diliyorum" dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2019, 18:25
YORUM EKLE