Van'da hain saldırı: 2 ölü

Saat 12.00 civarında gerçekleşen olayda hayatını kaybeden iki kişinin yanısıra bir kişi de yaralandı. Valilik olayla ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu

Van'da hain saldırı: 2 ölü

CiddiGazete- Van'ın Özalp ilçesinde, karantinaya alınan mahalleden dönen Özalp Belediyesi personelinin içerisinde bulunduğu araca silahlı saldırı düzenlendi. Vefa Destek Grubu kapsamında çalışmalara katıldığı belirtilen personelin yanısıra, olayda yoldan araca aldıkları bir vatandaş da hayatını kaybetti.

Van Valiliği’nden yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

- 14 Mayıs 2020 günü pandemi tedbirleri kapsamında karantinaya alınan Özalp ilçesi Eğribelen Mahallesi'ne Vefa Sosyal Destek Grubu kapsamında 65 HD 084 plakalı araç ile yardım götüren Özalp Belediyesi ekibinin köye yardım dağıtıp ilçe merkezine dönerken, Mehmetalan Mahallesi yakınlarında saat 12.00 sıralarında arkalarından yaklaşan bir araç içerisinde bulunan kişi veya kişiler tarafından uzun namlulu silahlarla saldırıya uğramıştır.

- Saldırıyı gerçekleştiren araç olay yerinden kaçmıştır. Saldırıda bir belediye çalışanımız ile ilçe merkezine dönerken yoldan aldıkları bir sivil vatandaşımız olay yerinde hayatlarını kaybetmiş, araçta bulunan diğer belediye çalışanımız ise saldırıdan yaralı olarak kurtulmuş ve Özalp Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınmıştır.

- Saldırganların yakalanması için bölgede geniş kapsamlı operasyon başlatılmıştır. Ayrıca olay ile ilgili inceleme ve soruşturma başlatılmıştır.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2020, 12:00
YORUM EKLE