Yeni 'Apo'ya ABD vizesi!

ABD'li senatörler, 18 askerimizin şehit olduğu Aktütün Karakolu baskınının azmettiricisi Mazlum Kobani için vize başvurusunda bulundu

Yeni 'Apo'ya ABD vizesi!

CİDDİGAZETE

CNN muhabiri Ryan Browne’nin iddiasına göre senatörler, ABD Başkanı Trump’ın terörist Mazlum Kobani’ye teşekkürü sonrasında harekete geçerek Kobani’nin ABD’ye gelmesini sağlamak üzere vize başvurusunda bulundu.

POMPEO’YA YAZILDI

Dışişleri Bakanı Pompeo’ya yazıldığı belirtilen mektupta senatörlerin, "ABD’nin Suriye’den çekilmesinin bölgedeki ABD müttefikleri için ciddi sonuçları oldu. IŞİD ile savaştaki operasyonlardan sorumlu General Mazlum’un ABD’ye ziyareti için gerekli olabilecek işlemleri düzenlemenizi rica ediyoruz" ifadelerini kullandığı belirtildi.

ABDULLAH ÖCALAN LAZKİYE'DEKİ EVLERİNDE KALDI

Gerçek adı Mustafa Abdi bin Halil olan 1967 Lazkiye doğumlu terör elebaşı, bebek katili Abdullah Öcalan'ın evlatlığı olarak biliniyor. Mazlum Kobani, Ferhat Abdi Şahin ve Şahin Cilo kod adlarını kullanan terör örgütü yöneticisi, Öcalan'a yakınlığı ile biliniyor. Mazlum Kobani, Aktütün Karakolu baskınında, 18 askerimizin şehit düştüğü olayın sorumlusu olarak 4 milyon dolar ödülle aranıyor.

Bebek katili Abdullah Öcalan, Lazkiye'ye gittiğinde Mazlum Kobani'nin ailesinin evinde kalıyordu.

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2019, 17:15
YORUM EKLE