Yeniçağ'a Marksist yönetmen

Yazar Murat Ağırel'in tutuklanmasından sonra bir operasyon da Yeniçağ'ın dijital yayınlarında yaşandı. İYİ Parti İstanbul Milletvekili ve Yeniçağ'ın sahibi Ahmet Çelik, ülkücü Batuhan Çolak'ı görevden alıp, yerine Marksist Orhan Can'ı atadı

Yeniçağ'a Marksist yönetmen

CiddiGazete- İYİ Parti İstanbul Milletvekili ve Yeniçağ Gazetesi'nin sahibi Ahmet Çelik, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'nun önerisiyle digital yayınların yönetiminde değişiklik yaptı.

AKP içindeki FETÖ muadili Pelikan grubunun kumpasıyla, büyük çapta yolsuzlukları gün yüzüne çıkartan yazar Murat Ağırel geçen hafta tutuklandı. Gazeteden hiçbir destek almadan savunmasını hazırlayan ve tek başına hukuk mücadelesi veren Ağırel, Silivri cezaevine gönderildi.

Yeniçağ'da bir operasyon da dün gece yapıldı. Gazetenin ortalama 4 bin olan bayi satışına rağmen, günlük yarım milyon okuyucuya ulaşan internet sitelerini yöneten Batuhan Çolak, görevinden alındı. Ülkücü Çolak'ın yerine, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'nun önerdiği Cumhuriyet Gazetesi referanslı marksist Orhan Can atandı.

AHMET ÇELİK AÇIKLAMA YAPTI

İYİ Parti İstanbul Milletvekili ve Yeniçağ Gazetesi'nin sahibi Ahmet Çelik, atamayla ilgili şu açıklamayı yaptı: "Yeniçağ Yayıncılık Grubu'nun 12 Mart günü yaptığı toplantı sonucunda, Yeniçağ ve Günboyu internet siteleri ile Yeniçağ Youtube yayınlarının başına yönetim kurulu temsilcisi olarak başarılı ve deneyimli gazeteci, grubumuzda daha önce Yeniçağ TV Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yapmış olan sayın Orhan Can atanmıştır. Bu atama bilgisi Yeniçağ İnternet Sitesi Genel Yayın Yönetmeni sayın Batuhan Çolak Bey'e tebliğ edilmiş, kendisi yeni yapılanmada çalışmayacağını belirterek, kurumumuzdan ayrılmayı tercih etmiştir. Kamuoyunun bilgisine arz edilir. 

Yeniçağ Yayıncılık yapılanması; Yeniçağ Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hayri Köklü, İcra Kurulu Başkanı Ahmet Yabuloğlu, Yeniçağ ve Günboyu internet siteleri ile Yeniçağ TV Genel Yayın Yönetmeni Orhan Can olarak çalışmaya devam edecektir."

BATUHAN ÇOLAK, HABERİ DÜN GECE DUYURMUŞTU

Ses getiren haberlere imza atan genç kuşağın başarılı gazetecilerinden Batuhan Çolak, görevden alındığını dün gece sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu. Batuhan Çolak, görevden alınmasıyla ilgili şu ifadeleri kullandı: "Yeniçağ'daki genel yayın yönetmenliği ve yazarlık görevlerime hiçbir mazeret gösterilmeksizin, son derece yakışıksız bir yöntemle son verildi. Bu haksız ve saygısız eylemi izah edebilecek bir kelime bulamıyorum. Operasyonun bir ayağı da içerideymiş, göremedik! Yeniçağ uzantılı kişisel mail hesabımın (çıkış evrakı tarafıma tebliğ edilmeden) şifresi değiştirilmiş ve içine girilmiş. Tazminatımı da asgari ücret üzerinden vermeye kalkıyorlar. Bunlar suçtur! Milliyetçilik adı altında kul hakkı yiyenler, o hak elbet ayağınıza dolanacak!"

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2020, 11:33
YORUM EKLE