Yerli Sisi'den Erdoğan'a cevap

‘Sisi’ lakaplı Seyhan Soylu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Pazar günü Sisi mi diyeceğiz, Binali Yıldırım mı diyeceğiz” sözlerine sosyal medyadan cevap verdi

Yerli Sisi'den Erdoğan'a cevap

Sisi’ lakaplı Seyhan Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Pazar günü Sisi mi diyeceğiz, Binali Yıldırım mı diyeceğiz” sözlerine cevap verdi.

Sisi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“Herkese selam olsun. Ben Seyhan Soylu, namıdiğer Sisi. Az önce Bay Zaytung’tan bir telefon aldım. Bay Zaytung bana dedi ki telefonda, ‘Sosyal medya yıkılıyor Sisi Hanım, herkes sizden bahsediyor. Hatta Cumhurbaşkanı sizinle ilgili ‘Ya Binali Yıldırım’a oy verin yahut da Sisi’ye’ demiş. Şaka mı bu diye sosyal medyaya baktım. Hakkikaten demiş. Sayın Cumhurbaşkanımız eksik olmasın efendim. Naçizane Sisi eğer İstanbul’a hizmet verecekse başım üstüne. O emretsin, emri yerine gelsin efendim. Ben laf aramızda Sayın Cumhurbaşkanımıza söylemiştim, ‘Binali Bey’in gönlü yok İstanbul’da, isterseniz beni koyun’ dedim. O da zannediyorum hafızasında kalmış. ‘Ya Sisi’ye oy verin ya Binali Yıldırım’a’ diyor. Yani ne demek istiyor? ‘Gönlümde Sisi’yi oraya koymak vardı da Binali Bey’i koyduk, galiba yanlış yaptık’ diyor. Ben böyle anladım efendim. Başka söyleyecek ne var."

İşte Sisi'nin o videosu:

https://twitter.com/i/status/1141495995345362944

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sancaktepe’de düzenlenen toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, Muhammed Mursi'yi darbe ile deviren Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah es-Sisi’yi kast ederek, “Pazar günü Sisi mi diyeceğiz, Binali Yıldırım mı diyeceğiz? Mesele bu kadar önemli” ifadelerini kullanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2019, 22:56
YORUM EKLE