‘Yesevi Vakfı tek kuruş almadı’

Türk milliyetçilerinin yakından tanıdığı isimlerden Erdoğan Aslıyüce’nin başkanlığını yaptığı “Hoca Ahmed Yesevi Vakfı’nın İBB’den yardım almadığı, ödemelerin isim benzerliği olan başka vakıf ve derneklere yapıldığı ortaya çıktı

‘Yesevi Vakfı tek kuruş almadı’

CİDDİGAZETE

İBB’nin sözleşmelerini feshettiği vakıflar arasında ismi geçtiği iddia edilen “Hoca Ahmed Yesevi Vakfı”nın başkanı Erdoğan Aslıyüce, konuyla ilgili kamuoyunu bilgilendirdi. Türk dünyasının yakından tanıdığı Aslıyüce’nin açıklaması şöyle: “İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yardımı kesilen vakıflar listesinde ‘Hoca Ahmet Yesevi Vakfı’ ismi geçmektedir.

‘Hoca Ahmed Yesevi Vakfı’ ise 1993 yılından beri faaliyette olup, Küçük Ayasofya Mahallesi Küçük Ayasofya Caddesi Hüseyin Ağa Medresesi’nde faaliyet göstermektedir.

Adı geçen kuruluşlar, ‘Hoca Ahmed Yesevi’nin ismini kullanan başka vakıf ve derneklerdir.

Vakfımız; bugüne kadar İBB’den değil 4.2 milyon TL, 4 kuruş dahi yardım almamıştır. Bugüne kadar yalnızca mensup ve destekçilerinin bağışlarıyla yaşamakta ve Türk milletini dini ve diliyle tanıştıran Yesevi’nin yolunu izleyerek ‘sevgi tohumları ekerek sevgi çınarları yetiştirme’ gayretindedir.”

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2019, 17:23
YORUM EKLE