Yine sahte alkol: 3 ölü, 6 kişi komada

Bursa'da sahte alkol içtikten sonra rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan 14 kişiden Mehmet İncili, Ferdi Nilüfer ve İrfan Çivi hayatını kaybetti. Tedavi altına alınan 11 kişiden altısının durumu ağır

Yine sahte alkol: 3 ölü, 6 kişi komada

CiddiGazete- Bursa’da son iki gün içerisinde içki içtikten sonra rahatsızlanan 14 kişi, Çekirge Devlet Hastanesi ile Şehir Hastanesi’ne kaldırılarak, tedaviye alındı.

Sahte alkolden zehirlendikleri tespit edilen ve tedavisi süren hastalardan Mehmet İncili (51), Ferdi Nilüfer (37) ve İrfan Çivi (39) hayatını kaybetti.

Hastanede tedavileri süren 11 kişiden Mehmet Topçuoğlu (51), Fatih Deniz Yağız (49), Sümer Çam (51), Mustafa Döğdü (58), Ramiz Hacısalihoğlu ve Güner Mollahasanoğlu’nun sağlık durumunun ağır olduğu, Bahadır Emer (36), Tamer Mutlu (44), Emin Aydın (43), Aleattin Geçeli (52), Mehmet Özgür Kurşun'un ise bilincinin açık olduğu öğrenildi.

Kentte yaşanan sahte alkol vakaları üzerine İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Osmangazi Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği, geniş çaplı soruşturma başlattı. Ekiplerin teknik ve fiziki takibi sonucu, hastaneye getirilen ve tedavileri devam eden kişilere sahte alkol satan şüphelinin Erhan O. olduğu belirlendi. Erhan O., polis ekipleri tarafından kısa sürede yakalanarak, gözaltına alındı.

SİPARİŞİ İNTERNETTEN VERMİŞ

Erhan O., emniyetteki sorgusunda sahte alkolü 5’er litrelik bidonlar halinde Uğur K. isimli bir kişiden aldığını söyledi. Soruşturmayı derinleştiren polis ekipleri, Uğur K.’yı da yakalayarak gözaltına aldı.

Uğur K. ve Erhan O., ifadeleri alınmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirildi. Uğur K., sorgusunda satışını gerçekleştirdiği maddeyi etil alkol olarak bildiğini ve internet üzerinden sipariş vererek kargo ile teslim aldığını söyledi.

30 LİTRELİK SAHTE ALKOL ELE GEÇİRİLDİ

Polis ekipleri, Uğur K.’nın satış yaptığı dört kişiye ulaşarak toplam 30 litrelik sahte alkolü ele geçirdi.

Gözaltına alınan Erhan O. ve Uğur K.’nın emniyetteki işlemleri devam ederken polis de olayla ilgili soruşturmayı derinleştirdi.

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2020, 10:52
YORUM EKLE