Yozgat Belediyesi'nde 4 tutuklama

AKP'li Yozgat Belediyesi'nde "zimmet" iddiasıyla soruşturma başlatıldı. Bu kapsamda savcılık, yedi çalışanı gözaltına aldı. Nöbetçi mahkemeye çıkartılan zanlılardan dördü tutuklandı

Yozgat Belediyesi'nde 4 tutuklama

CiddiGazete- Yozgat Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri tarafından pazar günü düzenlenen operasyonla gözaltına alınan 7 belediye çalışanı, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Savcılık sorgusunun ardından nöbetçi mahkemeye çıkarılan şüphelilerden E.Ç., A.U.K., İ.C.A. ve M.B.T. tutuklanırken, Ö.Ş., U.Ü. ve O.K. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Yozgat Belediyesi'nde Mülkiye müfettişleri ve Sayıştay denetçilerince yapılan inceleme sonucu yedi personel, "zimmet" suçu iddiasıyla gözaltına alındı.

Belediye yetkililerinin verdiği bilgiye göre, 2016-2018 yıllarına ait gelir giderlerde Mülkiye müfettişleri ve Sayıştay denetçilerince inceleme yapıldı.

Müfettişlerce tutulan raporlar, Cumhuriyet Başsavcılığına teslim edildi. Savcılık da yedi kişi hakkında soruşturma başlattı.

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2020, 01:36
YORUM EKLE