Zeytinburnu’nda büyük yangın

Kullanılmayan eski tekstil fabrikasında yangın çıktı. İstanbul'un bir çok noktasından görülen yangına müdahale için çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Yangın, 60 itfaiye personelinin müdahalesiyle kontrol altına alındı

Zeytinburnu’nda büyük yangın

Veliefendi Hipodrom'u yakınındaki metruk binanın çatısında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Çatının tamamına yayılan yangını gören vatandaşlar itfaiyeye haber verdi.

İhbar üzerine olay yerine itfaiye, sağlık ve polis ekibi sevk edildi. Bakırköy, Bayrampaşa, Şişli ve Fatih’ten 15 araçla gelen 60 itfaiye personeli yangına müdahalede bulundu. Daha önce tekstil atölyesi olarak kullanıldığı belirtilen binadaki yangın, kontrol altına alındı. İtfaiye ekiplerinin çalışmaları sürüyor.

İBB’DEN AÇIKLAMA

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Zeytinburnu’nda çıkan yangın hakkında açıklama yaptı.

Açıklamada; “Zeytinburnu Veliefendi Hipodrom yanında metruk eski Akfil Tekstil Atölyesi olarak kullanılan binada yangın meydana gelmiş, itfaiye ekipleri müdahale ediyor. Zeytinburnu metruk binada çıkan yangın kontrol altında. Bakırköy, Bayrampaşa, Şişli, Fatih İBB itfaiyesi 15 araç 60 personel ile müdahale ediyor. Yangının Veliefendi hipodromu ile bağlantısı yoktur” denildi.

YORUM EKLE