CiddiGazete- A Milli Kadın Voleybol Takımımız, Milletler Ligi'nin 2. haftasındaki 3. maçında Güney Kore ile karşı karşıya geldi.

Filenin Sultanları, mücadelenin ilk setinde fırtına gibi esti. Derya Cebecioğlu önderliğinde etkili olan Türkiye, farkı 9 sayıya kadar çıkardı. Güney Kore'ye geri dönüş şansı vermeyen ay yıldızlı ekip 25-20 ile 1-0 öne geçti.

Dortmund Nuri Şahin'e emanet Dortmund Nuri Şahin'e emanet

ABD'nin Teksas eyaletindeki mücadelenin 2. setinde de Türkiye rüzgarı esti. Güney Kore'nin direncini çabuk kıran Filenin Sultanları, farkı çift hanelere kadar çıkardı. İyi oyununu sürdüren kızlarımız, 25-15 ile durumu 2-0 yaptı.

Türkiye, 3. sette de Güney Kore'ye şans tanımadı. Taraftarının desteğini arkasına alan Filenin Sultanları hücumda etkili oldu. Yakaladığı avantajı koruyan millilerimiz, 25-20 ile maçı 3-0 kazandı ve üst üste 4'üncü, toplamda ise 5'inci galibiyetini aldı. Güney Kore ise 7 maç sonunda 1 galibiyette kaldı.

Filenin Sultanları, Arlington kentinin ev sahipliği yaptığı Milletler Ligi'nin ikinci haftasında son maçında yarın (2 Haziran) TSİ 23.00'te ev sahibi ABD ile karşılaşacak.

Editör: İbrahim KANBUR