CiddiGazete- Hanımağa lakaplı eski polis suç örgütü elebaşı Güniz Akkuş (48), kaldığı otelin önünde silahlı saldırıya uğradı.

Fethiye Ölüdeniz'de bulunan otelin önünde uğradığı silahlı saldırı sonucu diz üstünden yaralanan Akkuş, hastaneye kaldırıldı. Silahlı saldırıyı gerçekleştiren şüpheli, olay yerinden kaçtı.

Güniz Akkuş'un otelde T., ismiyle kayıt yaptırıp, C.E. (50) ile birlikte konakladığı öğrenildi.

GÜNİZ AKKUŞ KİMDİR?

1976 doğumlu olan ve 15 yaşına kadar ailesiyle Almanya'da yaşanan Güniz Akkuş, tatil için gittiği Antalya'da gördüğü motosikletli polis ekipleri "yunuslara" özenerek polis olmaya karar verdi.

Tatil sonrası Almanya'daki ailesinin yayına dönerek polis olabilmek için ailesini ikna ettikten sonra Türkiye'ye geldi ve İzmir'deki Rüştü Ünsal Polis Meslek Yüksekokulu'ndan mezun oldu.

2000 yılında yunus timinde göreve başlayan Güniz Akkuş, kısa süre sonra Narkotik Şube Müdürlüğü'nde görev aldı.

Polis olduktan sonra arkadaşları tarafından hızlı, atak ve başına buyruk biri olarak tanımlanan Güniz Akkuş, tartıştığı amirinin açtırdığı soruşturmanın ardından Kilis'e sürgün edildi. Daha sonra da aynı amirini tehdit ettiği için meslekten ihraç edildi.

"Hanımağa" lakaplı Güniz Akkuş, polislikten atıldıktan sonra İstanbul'a gelerek 20 kişilik bir haraç çetesi kurdu.

İstanbul'un eğlence mekanlarında kendini Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde görevli emniyet amiri olarak tanıtıp haraç isteyen "Hanımağa", önce Etiler bölgesindeki küçük barları hedef seçti.

Zamanla sosyetenin takıldığı ünlü mekanları da haraca bağladığı iddia edildi.

Ayşe Ateş'ten bakanlara çağrı Ayşe Ateş'ten bakanlara çağrı

Güniz Akkuş son olarak ünlü eğlence merkezi Reina'yı hedef seçince yakalandı. Haraca bağladığı eğlence mekanlarını basan ve akabinde 1 kişiyi yaralamakla yargılanan Güniz Akkuş, 2006 yılında 3 yıl hapis cezası aldı.

Hapiste geçirdiği 3 yılın ardından ise 2009 yılında tahliye oldu. 2015 yılında umreye gitti ve tövbe ettiğini söyleyerek kendine yepyeni bir sayfa açtığını ifade etti.

Kovid dönimende ölen AKP'li Burhan Kuzu ile de fotoğraf veren Güniz Akkuş, Sedat Pekeri de sosyal medya üzerinden "emzik"le tehdit etmişti.

Editör: İbrahim KANBUR