CiddiGazete- Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Habertürk ekranlarında yayınlanan Kübra Par'la Açık ve Net programına konuk oldu. Gündeme dair açıklamalar yapan Davutoğlu, Devlet Bahçeli için sert ifadeler kullandı.

DAVUTOĞLU NE DEDİ?

Ahmet Davutoğlu, 6'lı masada yaşanan son gelişmeleri ve Ekrem İmamoğlu'na verilen 2 yıl 7 aylık hapis cezasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Bu konuların konuşulduğu sırada gazeteci Faruk Aksoy, Davutoğlu'na İmamoğlu için verilen hapis cezası sonrası Bahçeli'nin, "Kılıçdaroğlu'na oynanan oyun" sözlerini hatırlattı. Davutoğlu bu hatırlatmanın ardından, "Bahçeli o küçük aklıyla altılı masanın içine fitne sokmaya çalışıyor" dedi.

KÜBRA PAR ARAYA GİRDİ

Davutoğlu konuşmasına devam ederken programın moderatörü Kübra Par araya girdi. Herhangi bir siyasi parti liderine hakaret edilmemesini isteyen Par, Davutoğlu'na düzeltme yapıp yapmayacağını sordu. Davutoğlu, Bahçeli'nin kendisine karşı daha nezaketsiz olduğunu dile getirerek düzeltme yapmadı. Kübra Par'ın, bu sözleri Bahçeli de söylese ondan da düzeltme isteyeceğini dile getirmesi üzerine Davutoğlu, "O çıkmaz zaten böyle programlara" karşılığını verdi.

"SİZİN HATIRINIZA" DİYEREK DÜZELTTİ

Ardından Ahmet Davutoğlu, sözlerine şu şöyle devam etti:

"Bahçeli'nin küçük hesabıyla diye düzelteyim o zaman sizin hatırınıza ama Bahçeli'nin nezaket anlamında bende bir hatırı yoktur. Benim dilimin ne kadar nezaketle dokunduğunu herkes bilir. O bize en ağır hakaretleri yaptı, yapmaya da devam ediyor."