CiddiGazete- Terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı HDP, İstanbul'da düzenlenen Nevruz organizasyonunda her yıl olduğu gibi yine PKK propagandası yaptı.

ABB'nin çadırlarına 'Erdoğan' ayarı ABB'nin çadırlarına 'Erdoğan' ayarı

SÖZDE KUTLAMA!

HDP öncülüğündeki organizasyon bu yıl "Her der Newroz, her dem azadi" ve "Nevruz ateşiyle özgürlüğe" sloganıyla Yenikapı Meydanı'nda düzenlendi.

SLOGAN ATTILAR

Yenikapı Meydanı'nda Nevruz kutlaması için toplanan kalabalık, bebek katili Abdullah Öcalan lehine "Biji serok Apo" (Çok yaşa) sloganları attı. Mitingde, HDP dışında sosyalist parti ve gruplar da kendi pankartları ve flamalarıyla yer aldı.

YEŞİL SOL PARTİ FLAMALARI GÖRÜLDÜ

Yenikapı'da HDP'nin kapatma davası nedeniyle "B Planı" olarak gündemde olan Yeşil Sol Parti bayraklarının ağırlıklı olduğu görülürken, miting alanındaki görevliler de Yeşil Sol Parti önlükleri giydi. Ayrıca aynı ittifakta yer alan Türkiye İşçi Partisi'nin de mitinge katıldığı görüldü.

224 PKK YANDAŞI GÖZALTINA ALINDI

Etkinlik sonunda polis ekipleriyle bir grup arasında arbede yaşandı. İstanbul Valiliği, 224 kişinin gözaltına alındığını açıkladı. Valilikten yapılan açıklama şöyle:

Fatih İlçemiz Yenikapı Miting Alanı'nda, bugün HDP İl Başkanlığı tarafından düzenlenen "Nevruz Kutlaması" açık hava toplantısı sırasında; 'Alana yasadışı pankart ve flama sokmaya çalışan, yasadışı slogan atarak taşkınlık çıkaran 224 şahıs hakkında güvenlik güçlerimizce yakalama işlemi uygulanmıştır.