CiddiGazete- Terör örgütü PKK ile iltisaklı olduğu için hakkında yürütülen kapatma davası Anayasa Mahkemesi'nde devam eden HDP, Pazar günü olağanüstü kongre ile yeni ve sembolik yönetim belirleyecek.

Partinin tüm kurullarını gelecek ay aynı çizgideki Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi'ne taşıyacak HDP, daha sonra kapatma davasının sonuçlanmasını bekleyecek.

Ümit Özdağ: Partiyi kapatırım Ümit Özdağ: Partiyi kapatırım

Pazar günü Ankara Dünya Ticaret Merkezi'nde gerçekleştirecek HDP olağanüstü kongresinde, mevcut yöneticiler Pervin Buldan ve Mithat Sancar yeniden aday olmayacak.

HDP'de mevcut MYK üyesi Sultan Özcan ve Selahattin Demirtaş’ın avukatı, Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi MYK üyesi Cahit Kırkazak'ın yeni yöneticiler olması kararlaştırıldı.

SULTAN ÖZCAN KİMDİR?

Sultan Özcan, 1965 yılında Kayseri'nin Develi ilçesinde doğdu. Ailesiyle birlikte Adana'ya taşınan Özcan, 1985 yılında Çukurova Üniversitesi'nde devlet memuru olarak çalışmaya başladı.

12 yıllık memuriyet hayatından sonra özel sektörde çeşitli alanlarda çalıştı. Özcan, çeşitli sendika ve dernek yönetimlerinde bulundu. 7 Haziran 2015 Genel Seçimleri HDP 25. dönem milletvekili adayı oldu.

CAHİT KIRKAZAK KİMDİR?

Cahit Kırkazak, 1979 Diyarbakır Silvan doğumlu. Ankara Üniversitesi adalet Meslek Yüksek Okulunu, Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünü, Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni son olarak da Anadolu Üniversitesini Sosyoloji Fakültesi'ni bitirdi.

Kırkaza, 1998 yılında memuriyet hayatına başladı. 2018 Genel Seçimleri'nde HDP Bursa 2. Bölge Milletvekili Adayı oldu. Tutuklu bulunan HDP eski genel başkanı Selahattin Demirtaş'ın da avukatlığını yapan Kırkaza şu an Yeşil Sol Parti MYK üyesi.