CiddiGazete- Fox TV'deki "Orta Sayfa" programında konuşan Gazeteci Deniz Zeyrek, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in 6 yıldır tutuklu olan HDP eski genel başkanı Selahattin Demirtaş'a selam göndermesinin AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından tepki gördüğünü hatırlatarak, şu ifadeleri kullandı:

"Bakmayın Demirtaş'a selam verdi diye eleştiriyorlar. Doğrudan bir arka kapı diplomasisi başlamış vaziyette. Çok sözleri dinlenen iki Hedep yöneticisi, aynı arabaya bindiler ve iktidardan önemli bir isimle görüşmeye gittiler. Kürt meselesi, Kürt seçmenle diyalog vs. açısından sözü geçen biriydi. Ak Parti'nin belirlediği bir mekâna gittiler. Meclis'ten bindiler arabaya, gözümle gördüm.

Hedep güvenmediği için yazılı bir protokol istiyor, onu da Ak Parti vermek istemiyor. Çünkü medyaya sızar ve Bahçeli, Cumhur İttifakı'nı terk eder. Bir taraftan CHP'yi bununla vurmaya çalışıyorlar, diğer yandan Hedep'le görüşme yapıyorlar."

AKP İLE GÖRÜŞMEYE KİM GİTTİ?

Öte yandan Hedep'ten Sırrı Süreyya Önder ile Pervin Buldan'ın Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ile bir görüşme gerçekleştirdiği öğrenildi.

İyi Parti Özkiraz'a kaç TL teklif etti İyi Parti Özkiraz'a kaç TL teklif etti

"HERKESLE GÖRÜŞEBİLİRİZ"

Hedep Sözcüsü Ayşegül Doğan da Hedep ile AKP arasında bir ittifak olabilir mi?", "İki parti kayyım atanmaması koşuluyla anlaşacak mı?", "İki parti arka kapı diplomasisi mi yürütüyor?" sorularına verdiği cevapta, "Meşru ve yasal bir siyasi parti olarak ilkelerimiz çerçevesinde herkesle görüşebiliriz" dedi.