CiddiGazete- Cumhur İttifakı ortağı Devlet Bahçeli'nin telefon açıp, "Televizyonda görmeyi özledim" dediği TV yorumcusu Rasim Ozan Kütahyalı'nın Gökçek ailesine ait Beyaz TV'de programa başlamasına bir tepki de Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu'ndan geldi.

Geçen yıl Beyaz TV'deki spor programında sarf ettiği sözlerle Boşnaklara hakaret ettiği için, "Halkın bir kesimini sosyal sınıf din mezhep cinsiyet, bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama" suçundan ceza alan Rasim Ozan Kütahyalı, geçtiğimiz günlerde Beyaz TV'deki programa geri döndü.

Bu gelişme üzerine Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Hidayet Türkoğlu da Rasim Ozan Kütahyalı için, "Mahkemece suçlu bulunan bu şeref yoksunu Rasim Ozan Kütahyalı'yı tekrar programa çıkararak hata yapan Beyaz TV'nin bu yanlıştan acilen dönmesini bekliyoruz" dedi.

Hidayet Türkoğlu daha önce de Rasim Ozan için, "Boşnak ve Türk halkının vicdanında müebbete mahkum olan, ahlaksız, aşağılık ve özrü mümkün olmayan hakaretin sahibi..." yorumunu yapmıştı.