CiddiGazete- Cumhur İttifakı'na destek vereceklerini açıklayan Hüdapar Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Kürt Hizbullah'ının terör örgütü olup olmadığını sorusunu cevapsız bırakarak "MHP'nin bu hassasiyetlerini MHP'nin temsilcisine sorun" dedi.

Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffar Okkan'ı şehit eden Hizbullah'ı terör örgütü olarak görmeyen Hüdapar, Cumhur İttifakı ile vekil pazarlığına oturdu.

AKP ile birlikte hareket etme konusunda bir problem yaşamadıklarını açıklayan Hüdapar Genel Başkanı Zekeriya Yapıcoğlu, Habertürk TV'ye konuk oldu.

"PERİNÇEK'İ CİDDİYE ALMIYORUM"

Yapıcıoğlu, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in "MHP böyle bir şeye nasıl evet diyor çok şaşırtıcı. PKK'ya evet demek ile Hüdapar'a evet demek arasında bir fark yok. Kendi aralarındaki kavga, bölücülüklerini örtbas etmeye yaramaz. Bunlar bölücü örgütlerdir. Domuz bağlarıyla vatandaşlarımızı öldüren, Kürt vatandaşlarımıza en ağır işkenceler eden; millet derseniz millet düşmanı, vatan deseniz vatan düşmanı, devlet düşmanı" sözleri hakkında şu cevabı verdi:

"DOĞU PERİNÇEK'E CEVAP VERME GEREĞİ DUYMUYORUM"

Habertürk spikeri Mehmet Akif Ersoy, partisinin programında yazılanları okuması üzerine MHP ile nasıl bir arada olabilecekleri sorusunu yöneltti. Yapıcıoğlu ise "MHP'nin bu hassasiyetlerini MHP'nin temsilcisine sorun" cevabını verdi.

AKP İLE VEKİL PAZARLIĞI

Erdoğan, Fatih Erbakan'ı ziyaret etti Erdoğan, Fatih Erbakan'ı ziyaret etti

Zekeriya Yapıcıoğlu, AKP ile milletvekilliği pazarlığı iddiası hakkında şöyle dedi:

"Eğer ittifak içinde yer alacaksak, bu ittifakın bileşenlerinin totalde, toplamda, maksimum sayıda en iyi verimi nasıl alması mümkünse biz onu önceliyoruz. Biz sayı pazarlığı yapmıyoruz. İlla şu kadar olacak, şunun altı ya da üstü olacak diye bir görüşme bir konuşma değil. Biz Hüdapar olarak Meclis'te temsil edilmek istiyoruz. Sayın Cumhurbaşkanının bir dönem daha devam etmesini istiyoruz. Bunun devam etmesi tek başına yeterli değil. Biz hem Meclis'te temsil edilelim, Cumhur İttifakı'nın Meclis'te çoğunluğu neyse onu da sağlayalım istiyoruz."

Öte yandan Yapıcıoğlu, HDP'lilerin PKK için yaptıkları gibi Hizbullah'ın terör örgütü olup olmadığı sorusunu cevaplamadı.