CiddiGazete- AKP listesinden Meclis'e giren Hüdaparlı dört isim, kendi partilerine dönmek üzere TBMM Başkanlığı'na dilekçelerini sundu. Hüdapar Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu'nun geçiş süreci tamamlandı ve TBMM internet sitesinde de Yapıcıoğlu, Hüdaar milletvekili olarak yer aldı.

Hüdapar milletvekilleri Faruk Dinç, Serkan Ramanlı ve Şahzade Demir de partilerine geçiş dilekçelerini verdi ancak resmi işlemler tamamlanmadığı için listelerde geçici olarak bağımsız milletvekili olarak yer almaya başladı. Resmi işlemlerin tamamlanmasının ardından bu üç milletvekili de yollarına Hüdapar milletvekili olarak devam edecek.

CHP İstanbul'da uzlaşı sağladı CHP İstanbul'da uzlaşı sağladı

İttifaklarından ayrılan partilere Hüdapar'ın da eklenmesiyle birlikte Meclis temsil edilen parti sayısı 16 oldu. Daha önce Demokrat Parti, Deva, Gelecek Partisi ve Saadet Partisi milletvekilleri, listelerinden Meclis'e girdikleri CHP'den; YRP ve DSP milletvekilleri, listelerinden Meclis'e girdikleri AKP'den ve EMEP milletvekilleri, listelerinden Meclis'e girdiği YSP'den ayrılarak partilerine geri dönmüştü.