CiddiGazete- Merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan, 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin hemen ardından Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ile Hatay'a gelen Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, kentteki nöbet, devriye, arama kurtarma ve yaşam destek faaliyetlerini ilk günden itibaren yerinde takip etmeyi sürdürüyor.

Bakan Akar, dün gece AFAD Koordinasyon Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantının ardından Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ile kentte gezerek çalışmaları inceledi.

Depremzede vatandaşa ikinci yıkım Depremzede vatandaşa ikinci yıkım

İlk olarak Antakya merkezdeki Türk Silahlı Kuvvetleri İrtibat Bürosu’na giden Akar, gece gerçekleştirilen nöbet, devriye çalışmalarına ilişkin brifing aldı.

Kentteki incelemeleri sırasında sokaklarda nöbet tutan askerlerle de görüşen Akar, Mehmetçiğe zorlu görevlerinde kolaylık diledi.

Bakan Akar, MSB'ye bağlı ASFAT AŞ tarafından kurulan bir öğünde 10 bin kişilik yemek dağıtım kapasitesine sahip mutfak ile Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait ekmek fırınını da denetledi ve Türk Silahlı Kuvvetleri İnsani Yardım Tugayı’nın faaliyetlerine ilişkin bilgi aldı.