CHP'den kamuya personel alımı eleştirisi CHP'den kamuya personel alımı eleştirisi

CiddiGazete- ABD, İsveç'te Kur'an-ı Kerim yakma eylemi sonrası Türkiye'de olası misilleme saldırılarına karşı 27 Ocak'ta yayımladığı güvenlik uyarısını dün güncelledi.

ABD'nin vatandaşlarını uyardığı açıklamada "İstanbul'daki kiliselere, sinagoglara, diplomatik misyonlara veya özellikle Beyoğlu, Galata, Taksim ve İstiklal bölgeleri gibi Batılıların uğrak yeri olan diğer yerlere teröristlerin olası misilleme saldırılarına karşı" denilmiş ve Türk yetkililerin konuyu araştırdığı bildirilmişti.

İÇİŞLERİ: UYARI NOTUNDAKİ ŞAHISLAR GÖZALTINA ALINDI

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Kur'an-ı Kerim yakma eylemlerinden sonra "güvenlik tedbirlerinin en üst seviyeye çıkarıldığı" belirtildi.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı: "Daha önce dost bir ülkeden de gelen ve söz konusu ülkenin güvenlik uyarısı notunda da adı geçen şahıslar, gözaltına alınmıştır. Yapılan aramalarda herhangi bir silah, mühimmat ve eylem emaresine rastlanmamıştır. Ancak soruşturma, dijital materyal incelemeleri dahil olmak üzere tüm yönleriyle titizlikle sürdürülmektedir."

Ayrıca IŞİD ve El Kaide'nin bu olayları gerekçe göstererek pek çok ülkede eylem arayışında olduklarına dair bilgilerin değerlendirildiği belirtildi.