CiddiGazete- TGRT programcısı ve Türkiye Gazetesi yazarı Cem Küçük, organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in "blöf yaptığını" ve "elinde önemli şeyler olmadığını" iddia etti. Bunun üzerine İhlas Holding yöneticilerinden Prof. Dr. Rasim Kaan Aytoğu'nun iki erkekle birlikte olduğu anları içerdiği iddia edilen bir video yayınlandı.

Görüntüler, sosyal medyada ifşa olmasının ardından Türkiye gündemine oturdu. İhlas Holding'den konuyla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

Tepkilerin ardınan İhlas Holding'e bağlı TGRT, Türkiye Gazetesi ve İhlas Haber Ajansı sosyal medya hesaplarını yorumlara kapattı.

Aynı şekilde Cem Küçük'ün de paylaşımlarına yorum yazılması yasaklandı.

İŞTE 40 SANİYEDE BİTEN KARİYER!

İzmir’in Karşıyaka ilçesinde 1961 yılında doğan Rasim Kaan Aytoğu, İlk ve orta eğitimini Karşıyaka'da, lise eğitimini İzmir Atatürk Lisesi'nde tamamladıktan sonra 1982 yılında ABD'de University of Illinois, Endüstri Mühendisliği'nden mezun oldu.

1988 yılında Başbakanlık tarafından gönderildiği Harvard Üniversitesi, ABD İşletme Yönetimi Programını, 1989'da da Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığı tarafından gönderildiği Birleşik Krallık Kamu İdaresi Enstitüsü, İngiltere'de Kamu Yönetimi - Uluslararası Finansman Programı'nı bitiren Aytoğu, 1994 yılında Pacific Western Üniversitesi, ABD'de finans doktorasını yaptı.

Bir yandan eğitimine devam ederken diğer yandan da Başbakanlık Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığı'nda 1988 ile 1989'da Planlama Uzmanı olarak görev yaptı. 1990 ve 1993 yılları arasında da Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) Direktörü olarak bulundu.

Eğitimi kadar iş hayatı da zengin olan Aytoğu, daha sonra 1994-1996'da Gazi Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü Öğretim Üyesi olarak devam etti.

MESUT YILMAZ DÖNEMİNDE BAŞBAKANLIKTA BAŞMÜŞAVİR OLDU

İstanbul Altın Rafinerisi Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı, 1995-1999'da İstanbul Altın Borsası Kurucu Genel Sekreteri, 1997-1998'de Başbakanlık Başmüşaviri, 2002-2003'te İstanbul Büyükşehir Belediyesi İştirakler Daire Başkanı, İSTAÇ, İSTON, BELTUR, İGDAS, KÜLTÜR A.Ş. şirketlerinde Yönetim Kurulu Başkanı, Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Yönetim Kurulu Üyesi görevlerinde yer aldı.

UZUN SÜRE ARAPLARLA ÇALIŞTI

Aytoğu, 2004 yılına geldiğimizde de İstanbul'da Global Gayrimenkul Geliştirme Yatırım ve Müşavirlik Şirketi'nde CEO, 2005-2010'da Dubai'de Tanmiyat Yatırım Holding Grubu'nda İcra Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi, 2010-2012'de Cidde Şehri Kentsel Gelişim Yatırım Holding'te Finansman Grup Başkanı (CFO) ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak kariyerine devam etti. 2015 seçimlerinde, AKP'den İzmir 2. Bölge Milletvekili Aday Adayı oldu.

KİLER HOLDİNG'İN FİNANSMAN GRUBUNU YÖNETTİ

Cidde Şehri Kentsel Gelişim Yatırım Holding'te Finansman Grup Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi olan Aytoğu, Kiler Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nda Yönetim Kurulu Üyesi, Kiler Holding Şirketler Grubu'nda da Finansman Grup Başkanlığı görevinde yer aldı. Prof. Dr. Rasim Kaan Aytoğu, evli ve bir oğlu vardır.